Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yer Yerinden Oynuyor!

Yer Yerinden Oynuyor!
ABD Başkanı Donald Trump’ın eski kampanya müdürü Paul Manafort, Özel Savcı Robert Mueller'in Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale etmesiyle ilgili soruşturması kapsamında FBI'a teslim oldu. Bu, Rusya soruşturmasında birine yöneltilen ilk suçlamalar. Wall Street Journal, Manafort'a yönelik suçlamalar içinde vergi yolsuzluğu bulunduğunu da yazdı.

 

Manafort'un yanı sıra hakkında tutuklama kararı çıkarılan eski iş ortağı Rick Gates'in de yetkililere teslim olduğu bildirildi.

Medyaya yansıyan haberlerde, Mueller'in, yasaları ihlal etmek, para aklamak ve benzer 12 suçtan dolayı Manafort hakkında tutuklama kararı verdiği belirtildi. 
Söz konusu tutuklamalar, Mueller'in yürüttüğü Rusya soruşturması kapsamındaki ilk tutuklamalar olurken, suçlamaların içeriği net olarak açıklanmadı.

Tutuklamaların, Rusya ve Trump kampanyası arasındaki "gizli iş birliği" iddialarıyla ne şekilde bağlantılı olduğu henüz kesinlik kazanmadı.

ABD başkanlık seçimlerine Rusya'nın siber saldırı yoluyla müdahale ettiği iddiaları üzerine başlatılan soruşturmaya mayıs ayında özel yetkili savcı olarak Robert Mueller atanmıştı. Mueller dışında ABD Kongresinde de ayrı olarak bir Rusya soruşturması yürütülüyor.

Yayın Tarihi : 30.10.2017 : 17:21

Etiketler : abd    trump    yolsuzluk    kanalben    ben tv   


Yorumlar

1257
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN