Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kural İhlalleri İçin ’Drone’lu Denetim

Kural İhlalleri İçin ’Drone’lu Denetim
Mersin polisi, ’drone’ ile yaptığı denetim sırasında emniyet kemeri takmayan, ışık ihlali yapan ve araç kullanırken, cep telefonuyla konuşanları belirleyerek, bu sürücülere ceza kesti.

 

Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi başlatılan ’drone’ destekli uygulamasını sürdürüyor. Merkez Yenişehir ilçesi GMK Bulvarı’nda, aşırı hız ve kemer kullanımı konusunda sürücüleri hem uyaran hem de kurallara uymayan sürücülere ceza yazan ekipler, havadan da ’drone’ ile kontrol yaptı. Karada radar ekipler, havada ise ’drone’; aşırı hız yapan, emniyet kemerini takmayan, ışık ihlali yapan ve araç kullanırken, cep telefonuyla konuşanları tespit etti. Ekipler, özellikle toplu taşıma araçlarına fazla yolcu alan ve durak harici yolcu indirip, bindiren şoförlere dikkat etti.  
 
Kontrol sırasında sürücülere özellikle emniyet kemeri takmaları; alkollü, yorgun ve uykusuzken araç kullanmamaları yönünde uyarılarda bulunan ekipler, ışık ihlallerinin de trafik kazalarında büyük kayıplara neden olduğunu anlattı.

Yayın Tarihi : 30.10.2017 : 14:17

Etiketler : Polisten    Kural    İhlalleri    İçin    dronelu    Denetim    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6549
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN