Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'1 Milyon İstihdam Yaratacak'

'1 Milyon İstihdam Yaratacak'
Hindistan Demiryolları Bakanlığı ülkenin demiryollarına 150 milyar dolar yatırım yaparak 5 yılda 1 milyon istihdam yaratacaklarını açıkladı.

 

Hindistan Demiryolu Bakanı Piyush Goyal, “Önümüzdeki beş yıl içinde Hindistan Demiryolları 150 milyar dolarlık yatırım yapacak. Tüm bu yatırımlar istihdama dönüştüğünde ise sadece demiryolu yatırımlarıyla 1 milyon istihdam yaratacağımızı düşünüyorum” dedi.
 
Goyal yaptığı açıklamada hem yatırım müjdesi verdi, hem de tren raylarının tamamen elektrikli hale getirilmesi projesinin 10 yılda değil dört yılda tamamlanacağını açıkladı. Bu işlem zarar yazmakta olan Hindistan demiryollarının maliyetlerini yüzde 30 azaltacak. Ağustos’taki kabine değişikliğinde bu bakanlığa gelen Goyal ulusal demiryollarına ‘yeni bir yön’ vermeye çalıştığını söylemişti.
 
Goyal’dan önceki demiryolu bakanı Suresh Prabhu da Hindistan Demiryolları’nın 8.6 trilyon dolar yatırıma ihtiyaç duyduğunu söylemiş ve yabancı yatırımcıları bu alanda yatırıma davet etmişti.
 
 

Yayın Tarihi : 30.10.2017 : 10:25

Etiketler : Hindistan    Demiryolu    Yatırımıyla    Milyon    İstihdam    Yaratacak    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8260
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN