Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka'da Kılıçlar Çekildi

Karşıyaka'da Kılıçlar Çekildi
Karşıyaka Başkanı Mutlu Altuğ, camiayı olağanüstü genel kurula davet etti.

 

Karşıyaka'da maddi krizin önce futbolda sportif başarısızlık, ardından istifalar ve puan silme cezalarına neden olmasından sonra yaşanan gerginlik sürüyor.

Taraftarların istifaya davet ettiği Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Mutlu Altuğ'dan flaş bir hamle geldi. Altuğ, olağanüstü genel kurul kararı alındığını açıkladı.

İşte Altuğ'un açıklaması:

"Karşıyaka Savaşıyor Kampanyası Hakkında

Eski sporcularımızdan Okan Şahingöz’ün toplam 3 dosyadan oluşan yetiştiricilik bedeli €87,000 tutarındaki FIFA ödemesinin gerçekleştirilmesi için kampanyaya öncülük eden ve bu kampanyaya destek olan milletvekillerimize, belediye başkanımıza, tüm eski kulüp başkanlarımıza ve yöneticilerimize, vefakar Karşıyaka Spor Kulübü taraftarlarına ve saygıdeğer işadamlarımıza şükranlarımızı sunarız.

Bu kampanyanın düzenlenmesi ve 3 gün gibi kısa bir sürede bu meblağın ödenmesi Karşıyaka Spor Kulübü’nün ne kadar büyük bir camia olduğunu ve bu varoluş savaşında yönetimimizin yalnız kalmadığı ve tüm camiamızın kulübüne sahip çıktığını göstermiş, aşağıda belirtilen ve yönetimimizin aşmak için azami çaba sarf ettiği eski dönemlere ait dosyaların çözümlenmesi için tüm camiamıza umut vermiştir.

Yönetimimiz sezon başından bugüne kadar Futbol Şubemiz için 1,000,000 TL’si Yaşar Holding’ten olmak üzere 2,300,000 TL kaynak yaratmıştır.

Geçen hafta içerisinde mevzubahis dosyalardan biri olan €36,000 bedelli Makukula dosyası muhataplar ile görüşülmesi neticesinde ilk taksit olan €10,000 yönetimimiz tarafından ödenerek çözüme kavuşturulmuştur.

Bunun yanı sıra yönetimimizin çaba gösterdiği eski dönemlerden kaynaklanan, çözülmesi acil dosyalarımız;
1-      Ariza Makukula > €35,000 (€10,000 yönetim tarafından ödenmiştir.)
2-      Mahir Shukurov > $293,312
3-      Chikeluba Ofoedu > €98,810
4-      Jose Carlos Junior > $410,750
5-      Kyrylo Kovalchuk > €251,524
6-      Baye Djiby Fall > €134,870

Ocak ayında transfer yasağının kaldırılabilmesi için geçmiş döneme ait yerli oyuncu dosyalarını kapsayan tutarın da 13 milyon TL mertebelerinde olduğu göz önüne alındığında Karşıyaka Savaşıyor kampanyasında alınacak yolumuzun oldukça zorlu ve uzun olduğu malumunuzdur.

Her gün karşımıza çıkan bu acil ödemelerin yapılma zorunluluğundan dolayı basketbol takımımız oyuncusu Dustin Hogue’nin peşinatını yatırma şansımız olmamıştır.

Bu konuları detaylı bir şekilde tartışmak, muhtemel çözüm yollarını bulabilmek ve kulübümüzün bu tarihten itibaren yol haritasını çizebilmek adına 15 Kasım 2017 tarihi için Olağanüstü Genel Kurul kararı alınmıştır. Genel Kurulumuzda tüm camiamızın ve kulübümüzün geleceği açısından çok önemli bir sınav vereceğinin altını çizer tüm genel kurul üyelerimizin katılımını rica ederiz."

Yayın Tarihi : 25.10.2017 : 16:08

Etiketler : karşıyaka spor kulübü    mutlu altuğ    mali kriz    puan silme       


Yorumlar

5339
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN