Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkanın Makam Aracı Arabası Oldu

Başkanın Makam Aracı Arabası Oldu
Hakkari-Çukurca kara yolunda askeri birliğin geçişi sırasında teröristlerin döşediği mayının infilak etmesiyle şehit olan Uzman Çavuş Hikmet Güler’in kız kardeşi Aynur Güler’in gelin arabası olarak, Manisa’daki Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen’in makam aracı kullanıldı.

 

Köprübaşı Belediye Başkanı AK Partili Zafer Mergen, 2012 yılında şehit olan Uzman Çavuş Hikmet Güler’in kız kardeşi Aynur Güler’in düğününde şehidin babasının isteği üzerine makam aracını gelin arabası yaptı. Köprübaşı’nda süslenen makam aracı, daha sonra şehidin evinin önüne getirildi. Evinden dualarla uğurlanan Aynur Güler, damat Ercan Yiğit ile birlikte otomobile binerek, damat evine gitti. Aynur Güler, "Belediye Başkanı babamın ricasını kırmadı ve makam arabasını süsleyerek gelin arabası yaptı. Devletimizin ve milletimizin yanımızda olduğunu bir kez daha hissettik. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" dedi.
 
Belediye Başkanı Zafer Mergen ise şehit ve gazi yakınlarının her zaman yanlarında olduklarını belirterek, "Biliyoruz ki şehitlerimiz anısına ne yapsak ve ne söylesek haklarını helal etme noktasında hep eksik kalacağız. Bu ülke çok acılar yaşadı. Çok zor günlerden geçtik, geçiyoruz. Keşke ülkemizin hiçbir ocağına ateş düşmese. Fakat bizler toprağı şehit kanlarıyla sulanan güzel vatan, rengini şehitlerimizin kanından alan bu bayrak adına canlarını veren şehitlerimizi asla unutmayacak, unutturmayacağız. Onları dualarımızla anıyoruz. Şehit ailelerinin talepleri bizler için bir emirdir. Şehidimiz babasının isteğini asla geri çeviremezdik. Genç çifti görünce de bu talebi olumlu karşıladığımız için büyük bir bahtiyarlık hissettik" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 24.10.2017 : 15:31

Etiketler : Başkanın    Makam    Aracı    Şehidin    Kız    Kardeşinin    Gelin    Arabası    Oldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3942
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN