Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'li Gümrükçü'den Sert Tepki

CHP'li Gümrükçü'den Sert Tepki
Sayıştay’ın Karabağlar Belediyesi 2016 Denetim Raporu’na CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Utku Gümrükçü yazılı açıklama ile sert tepki verdi. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve Altay kulübüne Karabağlar Belediyesince yapılan tahsislerle ilgili olumsuz görüş bildiren Sayıştay raporuna Gümrükçü, “Sayıştay raporunda kamu yararı yok. Bu karar siyasi” dedi.

 

Yirmi yıla yakın bir süredir Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi olduğunu ve ADD’nin 1993 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Kamu Yararına Çalışan Dernekler statüsüne alındığını hatırlatarak sözlerine başlayan Gümrükçü; “Sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla hizmet veren Karabağlar Belediyemiz, AKUT ve ADD ile ortak işbirliği protokolü imzalıyor. AKUT 99 depreminde insanları göçük altından çıkartan, hayatları kurtaran, depremle ilgili gerçekleri ve alınması gereken önlemleri akıllara kazıyan bir kurum. Atatürkçü Düşünce Derneği de Türkiye’nin çağdaşlaşması ve aydınlanması yolunda emek veren, caba sarf eden, mücadele ortaya koyan demokratik kitle örgütü. Türkiye’nin aydınlığına giden yolda ADD bir kilometre taşıdır. Cumhuriyet şehitlerimiz Uğur Mumcu, Bahriye Üçok ADD kurucusudur. Prof. Dr. Muammer Aksoy ADD Kurucu Genel Başkanıdır. Daha bir kaç gün önce 21 Ekim de andığımız büyük kaybımız Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı ADD Genel Başkan Yardımcısıdır. Gerici teröre onlarca şehit vermiş bir dernektir ADD. Üye sayısı açısından Avrupa'nın en büyük Sivil toplum örgütüdür.  Sayıştay’ın bu kamu yararı için çalışan derneklerle ilgili ortaya koyduğu rapor kabul edilebilir şey değil. Asıl bu raporda kamu yararı yok. Bu karar siyasi” dedi.  

“ÇAĞDAŞLIĞIN BAYRAKTARLIĞINI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ!”

Türkiye’nin gerici zihniyetler tarafından çıkmaza sürüklendiğini belirten Gümrükçü yazılı açıklamasını şöyle sonlandırdı:  “Çocuklara tecavüze “Bir kereden birşey olmaz” diyen, kendi yer verdiği vakıflarda yaşananların üstünü örten bu iktidar, genç kızlarımız özgürce okusun istemiyor. Doğal afetlere, depremlere “kader” diye bu bakan, bu iktidar, bu zihniyet AKUT’a yer verilmesine karşı çıkıyor.  Geçmişte çocukları cemaatin evlerine, yurtlarına elleriyle ittiler. Sonrasında 15 Temmuz olduğunda da çıkıp  ‘Aldanmışız’ dediler. Siz yeni 15 Temmuzlar mı yaratmak istiyorsunuz? Gençlerimizi cemaatlere mi itmek istiyorsunuz? Eğitimi gericileştir, çocukları gericileştir, bir de üstüne devlete cemaatleri yerleştirip onları güçlendir. CHP ve CHP’li belediyeler çağdaşlığın bayraktarlığını yapmaya devam edecektir. Bu yoldan vazgeçmeyeceğiz. İktidarın yanlışlarına ortak olmayacağız. Türkiye'nin adım adım gericileştirilmesine halkımızla birlikte karşı çıkacağız! Aydınlık bir Türkiye'yi hep birlikte kuracağız! ”

 
 

Yayın Tarihi : 24.10.2017 : 10:35

Etiketler : haber    haberler    utku gümrükçü    sayıştay    sert tepki    chp    izmir    karabağlar    add       


Yorumlar

7498
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN