Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Kasaba Kendi Kendini Yönetiyor'

'Kasaba Kendi Kendini Yönetiyor'
Meksika’da, polisler ve politikacılar dahil tüm otoriteleri ve çeteleri kovan bir kasaba halkı, kendi kendini yönetiyor.

 

Gelecek yıl cumhurbaşkanlığı seçimlerinin gerçekleşeceği Meksika’da seçim kampanyaları bir kasaba hariç her yerde başladı; Cherán kasabasında halk tüm politikacıları ve polisi altı yıl önce kasabadan kovmuştu, halk bugün halen kendi kendini yönetiyor.
 
Özerklik hareketinin liderlerinden Rosa Romero, “Önce gösterilerle başlayan yalnızca bir grup kadındı” sözleriyle hareketin başlangıcını anlatıyor.
 
Suç oranının her yerde artış gösterdiği Meksika genelinin aksine Michoacan eyaletindeki bu küçük kasaba yerel kadınlar ve Cherán insanları tarafından yönetiliyor. Silayhlı eşkıyalara karşı kasabalarını kendi imkanlarıyla koruyan Cherán halkı bu yönetim şekline ormanlarına zarar veren ve içme sularını tehdit eden eşkıyalara karşı direnerek başlamış.

Yayın Tarihi : 23.10.2017 : 16:22

Etiketler : Meksikada    Otoriteleri    Çeteleri    Kovan    Kasaba    Kendi    Kendini    Yönetiyor    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5706
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN