Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


TAKEVliler Dil Diplomalarını Aldı

TAKEVliler Dil Diplomalarını Aldı
Başta Almanya olmak üzere Avrupa’daki tüm Alman üniversitelerinin giriş bileti olarak kabul edilen DSD Dil Diploması alma hakkı elde eden TAKEV öğrencileri, düzenlenen görkemli törenle diplomalarını aldı.

 

Alman Konsolosluğu’nda düzenlenen resepsiyonla DSD/CI dil diploması sahibi olan 63 TAKEV öğrencisi diplomalarını Başkonsolos Dr. Rainer Lassig’in elinden alırken; TAKEV Okulları’nda düzenlenen görkemli törende ise B 1 dil diploması sahibi olan 89 TAKEVli ile A 2 dil diploması elde eden 31 TAKEV öğrencisi diplomalarını Alman Konsolosluğu Eğitim ve Kültür Ateşesi Monika Mohring ‘den teslim aldı.

Diploma töreninde konuşan Monika Mohring, TAKEV öğrencilerini kutlayarak elde ettikleri bu dil diplomaları ile tüm dünyada sayılı öğrenciler arasına girdiklerini ve önemli bir ajantaj kazandıklarını belirtti. Öğrencilere TAKEV ‘de eğitim almayı tercih etmekle ne büyük bir şans elde ettiklerini hatırlatan Mohring “elinizdeki dil diplomaları Almanya’da üniversite eğitiminin giriş biletidir. Köklü Alman üniversitelerinde eğitim alan gençleri Türkiye’de ya da Almanya’da önemli kariyer fırsatları bekliyor. Bunu yakın gelecekte daha iyi anlayacaksınız. Türk-Alman ekonomi ilişkilerini yakından incelerseniz Almanca bilen , donanımlı ,iyi eğitim almış yeni nesile her iki ülkenin de istihdamında büyük ihtiyaç var “diye konuştu.

“İki Yabancı dili garantileyen okuluz”

En az iki yabancı dili (Almanca –İngilizce )çok iyi okuyabilen, anlayabilen, yazabilen ve konuşabilen gençlerin yetiştiği bir dil programı uyguladıklarını  belirten TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci, “Öğrencilerimizin bugün ellerine aldıkları dil diplomaları uzun soluklu ve zorlu bir dil eğitim sürecinin meyvesi. Bu nedenle çok önemsiyoruz. İlköğretim birinci sınıftan itibaren ya da lise hazırlık sınıfından başlayan uzun soluklu dil eğitiminin son dönemecine giren bu öğrencilerimiz DSD diplomaları ile isterlerse Almanya’da üniversite eğitimi alabilme şansına sahipler. Bu çok önemli bir avantaj. Bu dil diplomaları tüm dünyada sadece 50 bin öğrencinin sahip olduğu ve süresiz geçerliliğe sahip sertifikalar. Öğrencilerimizi canı yürekten kutluyorum” dedi.

DSD (B2-C1) Dil diploması nedir?

DSD-II (Alman Dil Diploması) – Almanya’da üniversite eğitimi için dünya çapında sunulan dil yeterliliği belgesidir.

BI dil diploması sahibi olan öğrenciler kabul aldıkları Alman Üniversiteleri’nde 1 yıl hazırlık okumak koşulu ile ; B2-CI diploması sahibi öğrenciler ise  öğrenciler her hangi başka bir dil sınavı gerektirmeden kabul gördükleri Alman Üniversitelerinde eğitime birinci sınıftan başlayabilirler. En önemlisi de dil diplomasının geçerliliği süresizdir
 

Yayın Tarihi : 12.10.2017 : 14:05

Etiketler : haber    haberler    izmir    kolej    takev    dil diploması       


Yorumlar

8006
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN