Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doların Ateşi Düştü

Doların Ateşi Düştü
Dün akşam açıklanan Fed tutanaklarında enflasyonun zayıf seyri konusunda endişelerin olduğunun görülmesi dolara değer kaybettirdi. Bu sabah dolar/TL 3,64'nın altını görürken, euro/TL de 4,32'ye indi.

 

Dolar/TL'de, dün ABD Büyükelçisi John Bass'ın yaptığı açıklamaların piyasada ABD ile gerginliğin çözüleceği algısı yaratmasıyla başlayan gerileme bu sabah da sürüyor.

Dün akşam açıklanan Fed tutanakları ardından iki haftanın dip seviyesine gerileyen dolar bu sabah 3,64 seviyesinin altını test ederek güne başladı.
Fed tutanakları birçok yetkilinin bu yıl yeni bir faiz artışının "gerekli olabileceğini" düşündüğünü ortaya koyarken, birkaçının para politikasında ek bir sıkılaştırmanın ilerleyen aylardaki enflasyon verisine bağlı olacağı belirtildi. 

Dolar/TL, tutanakların ardından 3.6368'e kadar geriledikten sonra bu sabah saat 3.6370 seviyesinde bulunuyor. 

Teknik açıdan dolar/TL için 3,63 desteğinin kırılması durumunda 3,60 seviyesinin gündeme gelebileceğini aktaran analistler, olası yükselişlerde ise 3,67'nin direnç konumunda olduğunu kaydetti.

ABD BÜYÜKELÇİSİ: BU HAFTA SONU TÜRKİYE'DEN AYRILIYORUM

Euro/TL ise 4,3220 seviyesinde bulunuyor. 

Piyasaların gündeminde bugün saat 13.00'te euro bölgesi sanayi üretimi, saat 15.30'da ABD işsizlik maaş başvuruları, ÜFE ve çekirdek ÜFE verileri olacak.

Yayın Tarihi : 12.10.2017 : 11:23

Etiketler : euro    dolar    piyasa    ekonomi    borsa       


Yorumlar

5423
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN