Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Aradaki İş Birliğini Geliştirmeliyiz

Aradaki İş Birliğini Geliştirmeliyiz
 İran’da resmi temaslarda bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, mevkidaşı Tümgeneral Muhammed Bakıri ile İran Genelkurmay Karargâhı’nda ortak basın toplantısı düzenledi.

 

Bakıri’nin daveti üzerine Tahran’da bulunduğunu söyleyen Orgeneral Akar, "Türkiye ve İran yüzlerce yıllık dost ve ortak değerlere sahip iki ülke. Bu ortak değerler doğrultusunda bulunduğumuz mevcut tehditler ve risklere karşı işbirliğimizi geliştirmeliyiz" dedi.
 
İki ülke arasında ekonomik ilişkilerin yanı sıra askeri ilişkileri de bir şekilde geliştirilmekte olduğunu söyleyen Akar, "Özellikle önümüzdeki dönemde terörle mücadele ve buna bağlı olarak hudut güvenliği konusundaki ilişkilerimizi geliştirme konusunda mutabık kalmış bulunuyoruz" dedi.
 
Tümgeneral Bakıri ise, iki ülke silahlı kuvvetlerin bundan sonra askeri eğitim, ortak tatbikat ve sınır güvenliği konusunda daha fazla işbirliği yapacağını ifade etti.
 
Bakıri, "İki ülkeyi etkileyecek ortak tehditler ve iki ülke çevresinde cereyan eden çeşitli konuları görüştük. Konuştuğumuz konulardan biri Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi’nin düzenlediği referandum konusu oldu. İki ülke bu konuda ortak bir tutuma sahiptir ve Irak’ın toprak bütünlüğünün savunuyor" dedi.

Yayın Tarihi : 02.10.2017 : 15:26

Etiketler : Akar    Türkiye    İran    Arasındaki    İşbirliğini    Geliştirmeliyiz    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6271
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN