Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Songül Yarbay’ın Adı Karşıyaka’da Yaşayacak

Songül Yarbay’ın Adı Karşıyaka’da Yaşayacak
Karşıyaka Belediyesi, geçtiğimiz Mayıs ayında Şırnak Şenoba’da meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen Yarbay Songül Yakut’un adını, Örnekköy’de yeni yapılan parka vererek ölümsüzleştirdi.

 

Karşıyaka Belediyesi, Örnekköy Mahallesi 7600 Sokak’ta yapımı tamamlanan yeni parka, Mayıs ayındaki helikopter kazasında yaşamını yitiren, Türkiye’nin ilk kadın İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Songül Yakut’un adını verdi. Törene Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ile Sezgin Tanrıkulu, Songül Yakut’un ağabeyi Aliseydi Yakut, CHP Parti Meclisi Üyesi Mustafa Moroğlu, İl Jandarma Komutan vekili Albay Recep Uysal, 2. Ana Jet Üssü Komutan vekili Yarbay Tolga Çınar, Karşıyaka İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Karaman, Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şubesi üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 4 bin metrekare arazi üzerinde kurulan; basketbol sahası, oyun ünitesi ve oturma gruplarının da yer aldığı park, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Yarbay Songül Yakut’un isim tabelasının önünde asker selamı veren kadın jandarmalar, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Törene katılanlar, park alanını birlikte gezerken, tören sonrasında şehidimiz için lokma da döktürüldü. Aileler ve çocuklar, park için Başkan Akpınar’a teşekkür etti. “Yarbay Songül Yakut, halkımızın kalbinde ve Karşıyaka’da adını taşıyan bu parkta, bir daha ölümsüzlüğe kavuşacak. ?Songül Yarbay, uğradığı kumpas karşısında üç yıllık bir onur savaşı verdi ve haklılığını kanıtladı. Savunduğu değerleri, biz de sonsuza dek savunacak, bu ülkenin Cumhuriyet değerlerini asla çiğnetmeyecek, teslim olmayacağız" dedi.
 
“SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ"
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “Biz, Ulu Önderimiz Atatürk sayesinde kadın haklarını tüm dünyadan önce savunan ve destekleyen bir milletiz. Songül Yakut, Malatya’nın bir köyünden çıkıp yarbay olabiliyorsa, bunu laik Türkiye Cumhuriyeti’ne borçluyuz. Şehit acısının dindiği, Atatürk’ün kıymetinin bilindiği bir ülke hedefi ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu park, bir Cumhuriyet kadını olan Yakut’un adına çok yakıştı. Onu sonsuza kadar burada yaşatacağız" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 01.10.2017 : 10:15

Etiketler : Songül    Yarbayın    Adı    Karşıyakada    Yaşayacak    Bölge   


Yorumlar

3120
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN