Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İhracat İçin Çözüm Üretmeliyiz

İhracat İçin Çözüm Üretmeliyiz
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Lojistik Konseyi Başkanı ve Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) Başkanı Bülent Aymen, Habur Sınır Kapısı’nda güvenliğin sıkılaştırılması ve sevkiyatların durma noktasına gelmesini değerlendirdi.

 

Irak’a ihracatın yaklaşık yüzde 45’inin Kuzey Irak’a, yüzde 55’inin ise Bağdat’taki Merkezi Hükümet’e bağlı ülkenin güney bölgelerine yapıldığını söyleyen Aymen, “Habur’da yaşanan acil durum, ihracatımızın tamamını olumsuz etkiler. Elbette ülkemizin çıkarları ve güvenliği her şeyin üstündedir. Ancak alternatif yollarla bulacağımız çözümler ile zararı minimize etmeliyiz” dedi.  
 
Esendere, Gürbulak ve Borualan’ın Kapasiteleri Artmalı
 
Irak’ın güney bölgelerine ihraç mallarınızı ulaştırmada İran güzergahının öne çıktığını söyleyen Aymen, “İran’daki Esendere, Gürbulak, Borualan kapılarımızın kapasitelerini artıracak tedbir ve girişimleri hemen hayata geçirmeliyiz. Türkiye’nin ihracatının ilk 8 ay itibariyle yüzde 5.8’i ve AKAMİB’in bünyesinde yer aldığı Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin ihracatının yüzde 12’si Irak’a gerçekleşiyor” dedi.

Yayın Tarihi : 26.09.2017 : 17:24

Etiketler : Iraka    İhracatın    İçin    Alternatif    Yollarla    Çözümler    Bulmalıyız    Ekonomi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7249
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN