Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bisikletçiler, Çamura Saplanan Koyunu Kurtardı

Bisikletçiler, Çamura Saplanan Koyunu Kurtardı
Muş’ta Bisiklet Derneği’nin üyeleri, tarihi Murat Köprüsü’ne giderken, çamura saplanmış durumdaki koyunu kurtardı.

 

Vatandaşların çevreye duyarlı olması, toplu ulaşıma ve harekete teşvik edilmesini sağlamak amacıyla Valilik önünde toplanan 20 bisikletli, Murat Köprüsü’ne harekete geçti. Yaklaşık 15 kilometrelik parkurda hem pedal çeviren Bisiklet Derneği üyeleri, hem de çevreye duyarlılıklarını gösterdiler. Karayolunun çevresindeki çöpleri toplayan gençler, bir koyunun Murat Nehri’nde çamura saplandığını görünce, müdahale ettiler. Bellerine kadar çamura saplanan ve koyunu kurtarmayı başaran Bisiklet Derneği üyelerinden Muhlis Aksoy, şunları söyledi:
 
"Her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turist tarafından gezilen tarihi Murat Köprüsündeki atıkları temizlemek için yola çıktık. Doğaya ve çevreye dikkat çekmek istiyoruz. Murat Köprüsüne giderken bir koyunun hayatını kurtardık. Koyunu sahibine teslim ettik.Topladığımız çöpleri belediyenin alması için bir yere yığdık. Bisiklet Derneği olarak doğaya ve çevreye duyarlılığımı her fırsatta göstermek istiyoruz."
 
Öte yandan çevreci bisikletlilerinden Turgut Özden etkinliğe 3 yaşındaki kızı Asiye ile 8 yaşındaki oğlu Baran ile birlikte kaltıldı. Turgut Özden, çocuklarına hem çevre bilinci vermeye çalıştığını, hem de bisikletle tanışmalarını sağladığını bildirdi.

Yayın Tarihi : 25.09.2017 : 11:05

Etiketler : Bisikletçiler    Çamura    Saplanan    Koyunu    Kurtardı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9648
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN