Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP’li Sındır’dan Anlamlı Ziyaret

CHP’li Sındır’dan Anlamlı Ziyaret
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, milletvekilliği, senatörlük ve CHP Genel Sekreterliği yapan 90 yaşındaki Şeref Bakşık’ı evinde ziyaret etti.

 

Türk siyasi tarihine tanıklık eden, çok partili hayata geçiş yıllarında gazetecilik yapan, 60 ve 80 darbesini yaşayan, CHP’de İsmet İnönü döneminde Genel Sekreterlik görevinde bulunan Şeref Bakşık ile CHP Genel Sekreteri olan İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır bir araya geldi. CHP tarihinde İzmir’den çıkan ilk Genel Sekreter olan Şeref Bakşık ile İzmir’in 2. Genel Sekreteri Sındır’ın buluşması, 90 yaşını dolduran Bakşık’ın İzmir Hatay’daki evinde gerçekleşti. Ziyaret esnasında Bakşık, 81 yaşında kaleme aldığı "CHP İle Bir Ömür" kitabını Sındır için imzaladı. Ziyarette Şeref Bakşık’ın ülke ve CHP tarihinde bir kilometre taşı olduğunu belirten Sındır, “Ülkesine ve partisine adanmış bir ömür. 3 dönem milletvekilliği, bir dönem Cumhuriyet Senatörlüğü görevlerini başarıyla yerine getirmiş olan, İsmet İnönü’nün Genel Başkanlığı’nda CHP Genel Sekreterliği yapan 90 yıllık bir ulu çınar Şeref Bakşık. Parti büyüğümüzle bir arada olmak, ülke ve CHP tarihine canlı canlı tanıklık etmek onun tecrübelerinden, engin bilgi birikimlerinden yararlanmak şahsım adına büyük şans oldu, onur duydum" dedi.
 
Bakşık’ın Türkiye’nin aydınlık yarınlara inanan ve bu uğurda mücadele verenlere selam gönderdiğini ifade eden Sındır, “Türkiye’nin geçmişten bugüne gelen sorunlarını, bugünkü iktidarın Cumhuriyet devrimlerine ve kazanımlarını erozyona uğratan politikalarını konuştuk. Bir asra yaklaşan yaşıyla, her gün 3 gazete okuyarak güne başlayan Genel Sekreterimiz Şeref Bakşık’ın bizlerden, partililerinden, yurtseverlerden beklediği mücadele memleketimiz için inanç, azim ve kararlılıkla aydınlık bir Türkiye için verilecek mücadeledir. Genel Sekreterimize Cumhuriyet devrimlerini, kazanımlarını kazıyıp atmak isteyenlere karşı asla boyun eğmeyeceğimizin sözünü verdim" dedi.

Yayın Tarihi : 17.09.2017 : 12:47

Etiketler : Chpli    Sındırdan    Duygulandıran    Ziyaret    Bölge   


Yorumlar

8732
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN