Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkiye'de Bir İlk

Türkiye'de Bir İlk
ÜNLÜ oyuncu Mert Fırat tarafından hayata geçirilen ve online bir imece çalışması olan ’İhtiyaç Haritası’ adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bornova Belediyesi ile işbirliğine başlanacak. İlk kez bir belediye ile ortak olacak çalışma kapsamında yapılacakların belirlenmesi için İzmir’e gelen Mert Fırat, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’yı ziyaret etti. Bornova Belediyesi’nde İhtiyaç Haritası Masası açılması kararı alındı.

 

 
Dost Market Projesi ile ihtiyaç sahibi ailelerin her ay ihtiyaçlarını karşılanan Bornova Belediyesi yeni bir çalışmaya daha başlıyor. Online imece çalışması olan sosyal sorumluluk platformu ’İhtiyaç Haritası’, ilk kez bir belediyede masa açacak. Bu önemli platformun kurucularından olan ünlü oyuncu Mert Fırat İzmir’e gelerek Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ile buluştu.
 
Yardıma ihtiyacı olan insanların isteklerini online imece sitesine yazdırabilmeleri ve internet ulaşımı ya da kullanımı olmayanlara da seslerini duyurmalarına olanak vermek amaçlı başlatılan işbirliği ile belediyeler arasında da bir ilk gerçekleştirildi. Bornova Belediyesi’nde ’İhtiyaç Haritası Masası’ açılma kararı alındı. Belediyede kurulacak olan bu masada bir görevli bulunarak, ihtiyaç sahiplerinden gelecek tüm taleplerin sisteme girişi için yardım edecek.
 
Bornova Belediyesi olarak bir çok sosyal sorumluluk projesi hayata geçirdiklerini hatırlatan Başkan Olgun Atila, "Bu önemli projenin bir parçası olarak daha çok insana ulaşabileceğimize inanıyoruz. Buna öncülük ederek diğer diğer tüm belediyelere de örnek olmak isteriz" dedi.
 
İHTİYAÇ HARİTASI NEDİR?
 
İhtiyacharitasi.org, farklı konulardaki ihtiyaçların ihtiyaç sahipleri ile ihtiyacı karşılamak isteyen kişiler ve kurumların buluştuğu online bir platformdur. İhtiyaçların karşılanmasının yanı sıra farklı konularda destek sahibi kurumların ve kişilerin de kullanabildiği bu platform Türkiye’nin her yerinden kullanılabilmektedir.

Yayın Tarihi : 15.09.2017 : 11:52

Etiketler : Bornova    Belediyesinden    İhtiyaç    Haritasına    Destek    Bölge   


Yorumlar

8669
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN