Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğançay’da Ücretsiz Muayene

Doğançay’da Ücretsiz Muayene
BAYRAKLI Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan doktorlar her hafta çarşamba günü Doğançay’da vatandaşları ücretsiz muayene ediyor.

 

 
Köy statüsündeyken mahalleye dönüştürülen Doğançay’da sağlık ocağı bulunmadığı için en yakın mahalle olan Gümüşpala’ya gitmek zorunda kalan vatandaşlar, Bayraklı Belediyesi’nin yerinde hizmet projesi kapsamında artık yaşadıkları mahalledeki semt merkezinde ücretsiz muayene olabiliyor. Her çarşamba günü semt merkezine gelen ekipler tüm gün vatandaşlarla ilgileniyor, yapmaları gerekenleri anlatıyor. Önemli görülen durumlarda hastalar hastanelere yönlendiriliyor. Vatandaşlar, mahallelerinde böyle bir hizmeti almaktan dolayı memnuniyetlerini dile getiriyor.
 
YATALAK HASTALARA VE YAŞLILARA EVDE HİZMET
 
Öte yandan sağlık ekipleri doktor nezaretinde aynı zamanda yatalak hasta ve yaşlıları evlerinde ziyaret etmeye de devam ediyor. Bu kapsamda Bayraklı Belediyesi ekipleri bir sinir sistemi hastalığı olan ALS rahatsızlığı bulunan ve bu nedenle boynundan aşağısını hareket ettiremeyen 36 yaşındaki Aslı Yeşildal’ı ziyaret etti. Solunum cihazına bağlı hayatını son 3 yıldır yatakta sürdürmek zorunda kalan evli ve iki çocuk annesi Yeşildal, Bayraklı Belediyesi doktorlarının kendisine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.
 
"HER ZAMAN YANLARINDAYIZ"
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Sağlık alanında vatandaşlarımıza ücretsiz hizmetler sunuyoruz. Bayraklı’da 2 sağlık evimiz ve buralarda 4 doktorumuz görev yapıyor. Ayrıca 7 diş hekimimiz de 5 farklı noktada her yıl binlerce vatandaşımızı tedavi ediyor. Onur, Gümüşpala ve Yamanlar mahallelerindeki 3 diş polikliniğimiz, 75. Yıl ile Adalet mahallelerinde bulunan 2 sağlık evimizde vatandaşlarımız bu hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanıyor. Onların memnuniyeti için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlıyla yakından ilgileniyoruz" dedi.
 
 
 
 
 
 

Yayın Tarihi : 12.09.2017 : 11:18

Etiketler : Doğançayda    Ücretsiz    Muayene    Bölge   


Yorumlar

4737
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN