Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kiraz’a Mobil Mezbaha

Kiraz’a Mobil Mezbaha
İZMİR Büyükşehir Belediyesi, çevre yerleşimlerin mezbaha ihtiyacına hızlı bir çözüm bulabilmek amacıyla hayata geçirdiği ’mobil mezbaha’ sistemini, Urla’nın ardından Kiraz ilçesinde de kurarak, bayrama hazır hale getirdi.

 

 
Urla ilçesinin ihtiyacını, kurulumu kısa sürede tamamlanan ’modüler sistem’ mezbahası ile karşılayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, beğeni toplayan sistemi yaygınlaştırma kararı aldı. Mobil mezbahanın ikincisi Kiraz’da kuruldu. Kiraz’ın modern mezbahası bayram öncesi hizmete alındı. Böylelikle vatandaşlar bayram süresince kurbanlarını sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kesebilecek. Mezbahada vatandaşların kesimi ve kesimi yapılan kurbanın karkas ağırlığını görebilmeleri amacıyla kamera sistemi ile iki adet soğuk hava deposu yer alıyor. Ayrıca mezbahada kesimin ardından et ve sakatatların firma ve vatandaşlara ulaştırılmasını sağlayacak 24 saat soğutulucu kamyonlar da bulunuyor.
 
TAŞINABİLİYOR
 
Yeni bir betonarme mezbaha inşa etmek yerine kısa sürede kurulabilen mobil mezbahalar vatandaşların da beğenisini topladı. Modüler sistem konteynerlerden oluşturulan bu mezbahalar hızlı ve hijyenik bir çalışma olanağı sunuyor. Bu mezbahalar gerektiğinde sökülerek başka bir alana taşınabiliyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ’Küçük Kapasiteli Kesimhanelerin Genel ve Özel Hijyen Kurallarına Dair Yönetmeliği’ çerçevesinde tasarlanan bu tesislerde, etler modern teknoloji donanımla kesiliyor.
 
 
 

Yayın Tarihi : 31.08.2017 : 10:41

Etiketler : Kiraza    Mobil    Mezbaha    Bölge   


Yorumlar

4862
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN