Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkiye’nin Oscar Adayı ''Ayla''

Oscar ödüllerinde en iyi yabancı film dalında ülkemizi temsil edecek film 'Ayla' olarak açıklandı. Kore Savaşı esnasındaki gerçek bir hikayeyi konu alan Ayla'nın yönetmenliğini Can Ulkay yapıyor.

 

Bu sene ilk kez düzenlenen Hollywood Türk Film Festivali’nin açılışında, ülkemizi Oscar ödül töreninde En İyi Yabancı Dil Film dalında temsil edecek yapım açıklandı. Yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı Ayla filmi Türkiye’nin Oscar adayı olacak.

Ayla filmi, Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikâyeyi ele alıyor. Film, 1950'lerde Kore Savaşı'na katılan Türk askerlerinden Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta yalnız başına bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın hikâyesini beyaz perdeye taşıyor. Ayla, bir buçuk yıl boyunca Türk birliklerinin yanında kalır. Bir takım bürokratik engellerden dolayı Astsubay Süleyman, kızı olarak gördüğü Ayla’yı yanında götüremez ve Ayla’dan ayrılmak zorunda kalır. İkilinin bir daha görüşebilmesi için ise 60 yıl geçmesi gerekmektedir... Sıra dışı fakat bir o kadar da gerçek bu hikâyenin sinema uyarlamasında, İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor, Kim Seol, Lee Kyung-Jin, Murat Yıldırım, Ali Atay, Taner Birsel, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Erkan Petekkaya gibi isimler yer alıyor.

Yayın Tarihi : 30.08.2017 : 12:00

Etiketler : ayla    film    İsmail Hacıoğlu    Çetin Tekindor    Kim Seol    Lee Kyung-Jin    Murat Yıldırım    Ali Atay    Taner Birsel    Damla Sönmez    Altan Erkekli    Meral Çetinkaya    Erkan Petekkaya   


Yorumlar

1544
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN