Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Geleceğin Ressamları Sertifikalarını Aldı

Folkart Gallery, bünyesinde bu yıl 3.sü düzenlenen resim kursuna katılan minik ressamlara sertifikaları törenle verildi.

 

Folkart Gallery tarafından geleceğin sanatçısı yetenekli çocukları yetiştirmek amacıyla bu yıl 3.sü gerçekleştirilen resim kursu sona erdi. 6-11 yaş arasındaki 150 minik kursiyere yaklaşık 2,5 ay süresince resim eğitimi verildi. 12 Haziran’da başlayan resim kursu, 18 Ağustos’ta son buldu. 

Minik ressamların “Maceraya yolculuk” temasıyla aldıkları eğitim sonunda, sanat tarihi konsepti ile yaptıkları eserler Folkart Gallery’de sergilendi. Minik kursiyerlere düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Katılımcılara sertifikaları Saya Grup İletişim Direktörü Ünal Ersözlü, Folkart Kurumsal İletişim Müdürü Deniz Gökşen, Folkart Gallery Koordinatörü Fahri Özdemir ve Ressam Hale Gökalpsezer tarafından verildi.

Sertifika töreninde konuşan Fahri Özdemir, “Folkart’ın kültür ve sanata gösterdiği önem çerçevesinde verdiği destekleri sürdürüyor. Folkart Gallery bünyesinde bu yıl 150 çocuğumuza resim eğitimi verdik. Bu yıl 3.sünü gerçekleştirdiğimiz resim kursunun bu seneki konsepti sanat tarihiydi. Çocuklarla derslerimizde sanat tarihinin derinliklerine indik. Çocuklara 4 binin üzerinde görsel seyrettirdik. Bu süreçte keyifli bir 2,5 ay geçirdik” dedi. 

Bu yıl, çocukların ressamların hayatlarından alıntılarla ve bunlara eşlik eden görsellerle birlikte yaratıcılıklarını geliştirip sanat tarihine keyifli bir yolculuk yaptıklarını belirten Özdemir, “Bu yıl resmin kendileri için macera olmasını istedik. Ücretsiz olarak düzenlenen kurs süresince çocuklarımızın tüm teknik ihtiyaçları Folkart tarafından karşılandı. Çocukların eserleri galerimizde sergileniyor. Hepsini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 23.08.2017 : 14:15

Etiketler : Folkart Gallery    sergi    resim    ressam    Folkart    Fahri Özdemir    Hale Gökalpsezer    Ünal Ersözlü    Deniz Gökşen   


Yorumlar

2618




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN