Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bu Cenneti Kirletmeyin

Bu Cenneti Kirletmeyin
Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ünlü, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Dalyan, kirlilikle mücadele ediyor.

 

Her gün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Ortaca'ya bağlı Dalyan Mahallesi'nde yaşanan kirlilik büyük tepki çekiyor.

Dalyan'a tatil için gelen vatandaşlara seslenen Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turizm Otelciler Birliği (DOKTOB) Başkanı  Yücel Okutur, "Dalyan, ülkemizde doğallığını koruyabilmiş ender yerlerden bir tanesidir. Tarih ve doğa, göl ve deniz, kaplıcalar, İztuzu ve carettalar, dağlarında bin bir çeşit bitki örtüsü ile gizli kalmış bir cennettir. Dünya’da Nadir görülen Eko sisteminde denizle bağlantılı birbirinden güzel göller, kanallar, sazlıklar ve deltası bölgenin en güzel görselidir. Denizle bağlantılı Sulungur gölü kenarında güneşin doğuşunu veya batışını seyretmek, soluklanmak, bir şeyler yiyip içmek gerçekten doyumsuz bir zevk. Bu güzellikleri yaşayan insanlarımıza sesleniyorum; lütfen yiyip içtiğiniz atıklarınızı ve çöplerinizi göl içine ve kenarına atmayınız. Tanrının oldukça cömert davrandığı cennetinde gelecek yıllara ve nesillerimize temiz güzel bir doğa bırakalım." dedi. 

Yayın Tarihi : 12.08.2017 : 11:00

Etiketler : haber    haberler    dalyan    muğla    kirlilik    yücel okutur    dalyan resort    doktob       


Yorumlar

7583
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN