Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Turizmde Yeni Pazar Kazakistan

Turizmde Yeni Pazar Kazakistan
2017 istatistiklerine göre dünya üniversiteleri sıralamasında ise 236'cı bulunan Kazakistan'ın en köklü ve önemli üniversitesi Al-Farabi Kazak Milli Üniversitesi’nin Rektörü Prof.Dr. Galım MUTANOV; Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turizm Otelciler Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur’un ve Muğla Üniversitesi’nin davetlisi olarak Dalyan’a geldi.

 

Genel anlamda Kazakistan ile Türkiye, özelde ise Kazakistan ile Dalyan-Köyceğiz bölgesi arasındaki turizm ilişkilerinin geliştirilmesi üzerine çeşitli projeler üzerine görüşmeler gerçekleştirildi ve incelemelerde bulunuldu.

Ziyaret esnasında Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ile bir araya gelen Mutanov, iki üniversite arasında Turizm Otelcilik ve diğer alanlarda ortak projeler ve işbirliği yapma kararı aldı.

Al-Farabi Kazak Milli Üniversitesi’nin Rektörü,  Prof.Dr.Galım MUTANOV; Doktob Başkanı Yücel OKUTUR’a Altay Dağlarından çıkan Türk boylarını temsilen bir plaket verdi. 

Dalyan Bölgesi'nin Kazak turistleri çekecek büyük potansiyele sahip olduğunu ve bölgenin Kazakistan’da tanıtımını yapmak için özellikle organik, sağlık ve eko turizmin ön plana çıkartılması gerekliliği kararlaştırıldı.

2017 Eylül'de ise DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, Al-Farabi Kazak Milli Üniversitesi’ne bir ziyaret gerçekleştirecek ve Kazakistan Turizmciler Birliği Başkanı ve çeşitli acentalar ile bir araya gelecek.

2015 yılı rakamlarına göre Kazakistan'dan Türkiye'ye yaklaşık 400 bin turist geliyor, sayıyı çoğaltmak için, Muğla’nın, Kazakistan’da tanıtıma daha fazla önem verilerek, Doktob olarak çalışmalarımız devam etmektedir. 

Yayın Tarihi : 12.08.2017 : 10:45

Etiketler : haber    haberler    kazakistan    dalyan    yücel okutur    dalyan resort    doktob    türkiye    turizmde yeni pazar    muğla    izmir       


Yorumlar

4616
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN