Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kuzey Kore Savaş Başlatıyor

Kuzey Kore Savaş Başlatıyor
Kuzey Kore, ABD askeri üslerinin bulunduğu Guam'a saldırı hazırlığı içinde olduğunu duyurdu. Kuzey Kore'yi tehdit eden Trump ise, "Dünyanın daha önce hiç görmediği bir gazap ve öfkeyle karşı karşıya kalacaklar" açıklaması yaptı.

 

Kuzey Kore'nin resmi KCNA ajansının haberinde, Pyongyang yönetiminin Guam'a Hwasong-12 orta-uzun menzilli balistik füzesiyle saldırı hazırlığı içerisinde olduğu belirtildi.

Guam Kongre üyesi Madeleine Z. Bordallo bir açıklama yayımlayarak, Pentagon yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Guam'ın korunduğunu ve güvenli olduğunu belirtti.

Güney Koreli bir savunma yetkilisi ise, Guam'dan ABD'ye ait iki B-1B Lancer bombardıman uçağının Güney Kore uçaklarıyla Kore yarımadası üzerinde eğitim uçuşu yaptığını kaydetti.

TRUMP: GAZAP VE ÖFKEYLE KARŞI KARŞIYA KALACAK

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore'yi, ülkesini tehdit etmeyi bırakmaya çağırarak, bu çağrıya kulak asılmazsa Pyongyang'ın ABD'nin gazap ve öfkesiyle karşı karşıya kalacağını söylemişti.

Trump, "Kuzey Kore'nin kendi iyiliği için ABD'ye yönelik daha fazla tehditte bulunmaması gerekiyor. Dünyanın daha önce hiç görmediği bir gazap ve öfkeyle karşı karşıya kalacaklar" ifadelerini kullanmıştı.

Yayın Tarihi : 09.08.2017 : 11:06

Etiketler : Kuzey kore    abd    dünya savaşı    guam    askeri üs   


Yorumlar

6839
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN