Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erdoğan’ın Makam Aracı Önünde İzdiham

Erdoğan’ın Makam Aracı Önünde İzdiham
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, tatil için geldiği memleketi Rize’nin Güneysu İlçesi’nde adını taşıyan üniversiteye ait konut inşaatlarında incelemelerde bulundu. Erdoğan’ın inşaat bölgesinden ayrılışı sırasında kendisine sevgi gösterisinde bulunmak isteyenler de izdihama neden oldu.

 

Geceyi Güneysu İlçesi Merkez Mahallesi’ndeki konutunda geçiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 13.30 sıralarında konutundan çıkarak bölgede bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan beraberindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Rize Valisi Erdoğan Bektaş ile Ada Camii Mahallesi’ndeki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne ait yapımı süren konut inşaatlarını ziyaret etti. Basına kapalı ziyaret ve incelemeleri ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan inşaat firması yetkilileriyle bir araya gelerek toplantı yaparak inşaat hakkında bilgi aldı. Yaklaşık 1 saat süren toplantı ardından şantiye alanını da gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan işçilerle anı fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra yapımında sona gelinen yöre mimarisindeki 2 katlı konutun içerisine de girerek incelemelerde bulundu.
 
İZDİHAM YAŞANDI
 
Konut inşaatı incelemeleri sonrası şantiye alanından ayrılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam aracına kendisini yol kenarında bekleyenlerin yola atlması üzerine izdiham oldu. Bunun üzerine duran makam aracı içerisinden Erdoğan kendisini selamlamak isteyen kalabalıkla bir süre sohbet etti. Toplananlar da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulundu, fotoğraf çektirmek istedi. Uzun süren sohbet sonrası kalabalık korumaların uyarılarını dikkate almayarak makam aracının önünden çekilmek istemedi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan makam aracı diğer şeride geçerek yoluna devam etti.
 

RİZE-ARTVİN HAVALİMANI İNŞAATINI İNCELEDİ


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’nin Pazar İlçesi Yeşilköy Köyü’nde yapımına başlanan Rize- Artvin havalimanı inşaatında incelemelerde bulundu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın eşlik ettiği Cumhurbaşkanı  Erdoğan, yetkililerden inşaatla ilgili bilgi aldı. Erdoğan’ın şantiye ziyareti sırasında denizde Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi önlem aldı, havada ise polis helikopteri tur attı. Basın mensuplarının alınmadığı havalimanı inşaatındaki incelemenin ardından Erdoğan ve yanındakiler Ak Parti Rize İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Muhammed Avcı ve partililer tarafından karşılanan Erdoğan, burada da basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzonspor As Başkanı Ahmet Çubukçu ve Trabzonspor’un yeni trasferi Burak Yılmaz’la da görüştü.

RİZE- ARTVİN HAVALİMANI PROJESİ

Türkiye’nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı, 3 bin metre uzunluğunda 45 metrelik pist, 260 metreye 24 metrelik taksi yolu, 300 metreye 120 metrelik aprondan oluşacak. 88.5 milyon ton dolgu alanı üzerine inşa edilecek havalimanı tamamlandığında Türkiye’nin 56’ıncı havalimanı olacak. 4 yılda tamamlanacak olan ve yılda 2 milyon yolcuya hitap etmesi beklenen Rize-Artvin Havalimanı inşaatı 1 milyar 87 milyon 434 bin liraya mal olacak ve Cengiz İnşaat- Aga Enerji İş Ortaklığı ile gerçekleştirilecek.

2017 yılında 149 milyon 166 bin lira ödenek ayrılan havalimanının 29 Ekim 2020 tarihinde tamamlanması öngörülüyor.

Yayın Tarihi : 06.08.2017 : 16:19

Etiketler : Cumhurbaşkanı    Erdoğanın    Makam    Aracı    Önünde    İzdiham    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4883
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN