Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Büyükşehir Önünde Eylem

Büyükşehir Önünde Eylem
Devrimci İşçi Sendikası Konfederasyonu (DİSK), İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkartılan işçilere destek vermek amacıyla yürüyüş yaptı. Yürüyüşün sonunda yapılan basın açıklamasında, çıkartılanlar işe iade edilene kadar mücadeleye devam edileceği belirtildi.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçilere destek vermek amacıyla Birinci Kordon'da bir araya gelen DİSK üyeleri, arkadaşlarının tekrar işlerine geri dönmesini isteyerek yürüyüş düzenledi. Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayan yürüyüşte gruptakiler 'İş, ekmek, adalet yoksa barış da yok', 'Direne direne kazanacağız', 'İşçiler işlerine geri dönsün' sloganları atarak İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Burada işçiler adına basın açıklamasını okuyan DİSK Genel-İş 2 Nolu Şube Başkanı Arif Yıldız şöyle dedi:

"Adalet için, ana muhalefet partisinin genel başkanının başlatmış olduğu yürüyüş, toplumun hemen her kesiminin sahiplendiği bir mücadele oldu. Biz işçiler de konfederasyonumuz DİSK öncülüğünde 'Adalet işçinin alın teri halkın ekmeği' diyerek bu mücadeleyi işyerlerimize, mahallelerimize taşıdık. Bu açıklamayı yapmamızdaki sebep, haksız, hukuksuz bir biçimde 50'ye yakın arkadaşımızın işten çıkartılmasıydı. Belediye, işten çıkarma sebebi olarak verimlilik ve performansı gösterdi. Bu işten çıkarmalar anayasa ve kanunlara aykırı bir biçimde gerçekleştiriliyor. İşçilerin hakkını araması suç değildir. O yüzden sokakta hep birlikte haykırıyoruz: 'Hak, hukuk, adalet' diyoruz."

Basın açıklamasının ardından grup dağıldı.

Yayın Tarihi : 03.08.2017 : 12:40

Etiketler : İzmir Büyükşehir Belediyesi    disk    işten çıkarılan işçiler    eylem       


Yorumlar

7604
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN