Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Derik’te Yangın

Derik’te Yangın
Mardin’in Derik İlçesi’nde harman yerinde toplanan yaklaşık 500 tonluk saman balyaları, henüz belirlenemeyen bir sebeple yanmaya başladı. İtfaiye ekiplerinin çab.alarına rağmen yangın söndürülemedi.

 

 
Derik İlçesi’ne 22 kilometre mesafedeki Tepecik Köyü, Kovalı Mezrası harman yerinde toplanan İbrahim Erdem’e ait balyalar halindeki samanlar, saat 19.00 sıralarında belirlenemeyen bir şekille yanmaya başladı. TIR’ın hareket etmesinin ardından yaklaşık 10 dakika sonra başlayan yangında, alevler kısa sürede bütün saman balyalarını sardı, ardından harman alanındaki buğdaylara sıçradı. Gökyüzünü aydınlatan yangında alevler kilometrelerce uzaktan görüldü. Derik ve Kızıltepe ilçe belediyelerine ait ait itfaiye ekiplerinin müdahalesine rağen yangın, gece yarısına kadar söndürülemedi.
 
Alevlerden çevreye yayılan sıcaklık nedeniyle yangın alanına yaklaşmakta güçlük çekildiği belirtildi. Yangın nedeniyle yaklaşık 200 bin liralık bir hasar meydana geldiği belirtilirken, gerçek hasarın söndürüldükten sonra yapılacak incelemede ortaya çıkacağı kaydedildi.

Yayın Tarihi : 03.08.2017 : 09:42

Etiketler : Derikte    Akşam    Başlayan    Saman    Yangını    Devam    Ediyor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7954
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN