Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'den 'Kurultay' Kararı

CHP'den 'Kurultay' Kararı
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de "Adalet Kurultayı" yapma kararı aldıklarını açıkladı.

 

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan bugün yaptığı konuşmada, 'Cumhuriyet davası' hakkında şunları söyledi:  'Gazeteciler orada savunma yapmadılar, iddia ettiler. Adaleti yok edenlere itham ettiler. Doğruydu. İtham ediyorum sözü üzerine Ahmet Şık hakkında soruşturma başlatıldığını öğrendik. Savunma hakkının kısıtlanmasının bir başka örneğini o davada gördük' dedi.

Adalet Kurultayı

Bütün tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması gerektiğini ifade eden Tezcan, bir adalet kurultayı yapacaklarını da açıkladı.

'Bu yaşananlar adalet beklentisinin ne kadar yerinde olduğunu gösterdi. Türkiye'de adalet öldürülmüştür. Bir büyük Adalet Yürüyüşü yaptık ve bu büyük yürüyüş ve buluşmada Türkiye'nin büyük bir davası açıldı; adalet davası. Dosyayı açtık şimdi o dosyanın içi doldurulacak. Adalet Yürüyüşü'nün bir umut olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yürüyüşün arkasından toplumun her kesiminden çok önemli çağrılar geldi. Biri kurultay çağrısı geldi. 26- 30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de bir Adalet Kurultay'ı yapacağız. 

Herkes kendi adaletsizliği ile ilgili meseleleri konuşacak. Bu kurultay bir partinin kurultayı değil. Adaleti özleyenlerin kurultayı. Parti bayrağı, parti amblemi, parti logosu olmayacak. Adalet dosyasına koyacak benim de bir arzuhalim var diyenleri bekliyoruz' diye konuştu. 

 

Yayın Tarihi : 31.07.2017 : 11:38

Etiketler : bülent tezcan    cumhuriyet davası   


Yorumlar

3160
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN