Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Akkaya’ya Fahri Doktora

Akkaya’ya Fahri Doktora
AZERBAYCAN Cumhuriyeti Vektör Uluslararası Bilimler Akademisi, İzmirli Ressam Hatice Boyamalar Akkaya’yı fahri doktora ile onurlandırdı. Resim sanatına vermiş olduğu hizmet nedeniyle, Akademi Bilim Kurulu tarafından fahri doktoraya laik görülen Akkaya’nın ödülü, açacağı resim sergisi nedeniyle törene katılamayınca İzmir’e gönderildi.

 

 
Fahri doktora diploma ve cüppenin kendisini çok mutlu ettiğini, belirten İzmirli Ressam Hatice Boyamalar Akkaya, "Beni fahri doktora ile onurlandıran
 
Azerbaycan Vektör Uluslararası İlimler Akademisi’ nin değerli başkanı sayın Prof. Dr. Elchin İskenderzade ve bilim kurulu üyelerine en içten duygularımla teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Benim için, yaşadığım kent için ve ülkem için önem taşıdığını düşündüğüm fahri doktora ünvanının verdiği bilinçle daha önemli eserlere imza atmaya çalışacağım" dedi. Daha önce de aynı akademi tarafından Türk resim sanatına vermiş olduğu hizmet nedeniyle onur belgesi verilen, Azerbaycan sanatçıları ve sanatseverleri tarafından takdir edilen Hatice Boyamalar Akkaya’nın  akademi yayınları arasında yer alan sanat dergisi BAYATI’da çok sayıda tabloları yayınlanmış ve çok ilgi görmüştü.

Yayın Tarihi : 31.07.2017 : 09:09

Etiketler : Akkayaya    Fahri    Doktora    Bölge   


Yorumlar

4052
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN