Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hatay’da 13 Milyon Liralık Captagon Operasyonu

Hatay’da 13 Milyon Liralık Captagon Operasyonu
Hatay’da piyasa değeri yaklaşık 13 milyon lira olan 1 milyon 335 bin captagon uyuşturucu hap ele geçiridi, Suriyeli 3 kişi gözaltına alındı.

 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, Konya ve Gaziantep’ten aldığı yükleri Hatay üzerinden yurtdışına götürmek isteyen bir TIR’dan şüphelenerek operasyon düzenledi. Operasyonda narkotik köpeği ’Rambo’ TIR dorsesinde bulunan su dinamoları ve alüminyum tabldot kalıplarına tepki verince ekipler, malzemeleri TIR’dan indirdi. Sökülen su dinamolarının içinden ve kalıpların ortasından captagon haplar çıkmaya başladı. Gün boyu süren sökme işleminde 52 adet alüminyum tabldot kalıbı ve 340 adet su dinamosundan 222.5 kilo ağırlığında ve 1 milyon 335 bin adet captagon hap çıkarıldı.
 
DİNAMOLAR KONYA, KALIPLAR GAZİANTEP’TEN YÜKLENMİŞ
 
Ekiplerin yaptığı araştırmada içinden captagon çıkan su dinamolarının Konya’dan, tabldot kalıplarının ise Gaziantep’ten yüklendiği öğrenildi. Bunun üzerine Konya’da gerçekleştirilen operasyonda da 52 bin adet captagon hap yine su dinamolarının içinde bulundu. Konya ve Gaziantep’ten yüklenen captagon hapların Hatay’da yapılacak gümrükleme işleminden sonra İskenderun Limanı’ndan yurtdışına gönderileceği bildirildi.
 
Olayla ilgili Suriye uyruklu 3 kişi gözaltına alınırken, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Dairesi’nin uyuşturucunun gönderileceği yurtdışı bağlantılarıyla ilgili çalışması sürüyor.

Yayın Tarihi : 26.07.2017 : 11:31

Etiketler : Hatayda    Milyon    Liralık    Captagon    Operasyonu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7223
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN