Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''O Bakanın Beyanını Şiddetle Kınıyorum''

''O Bakanın Beyanını Şiddetle Kınıyorum''
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İkitelli İstanbul Şehir Hastanesi Kredi Anlaşması İmza Töreni’ne konuştu. 

 

 
Erdoğan, Alman ekonomi bakanının açıklamalarını eleştirdi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Alman ekonomi bakanının hiçbir mesnede dayanmayan tamamen dolaylı mesajlarla ülkemizde yatırım yapan şirketleri ürkütmeyi, tedirgin etmeyi amaçlayan beyanlarını şiddetle kınıyorum. Bu asla siyasete siyasette temsil makamında olanlara yakışmaz. Hiçbir Alman şirketiyle ilgili başlattığımız araştırma ve soruşturma yoktur hepsi yalandır. Alman dostlarıma tüm dünyaya şunu hatırlatmak istiyorum; Türkiye’yi karalamaya gücünüz yetmez. Bu tür şeyler de bizi korkutmaya gücünüz hiç yetmez" dedi. 
 
"BAŞLATTIĞIMIZ ARAŞTIRMA VE SORUŞTURMA YOKTUR" 
 
"İlgili tüm kurumlarımız uluslararası yatırımcılara yardımcı olamaya önlerini açmaya hazırdır" diyen Erdoğan, "Böylesine iyi niyetle muhataplarımıza yaklaşırken Bazılarının ticarete ile siyaseti birbirine karıştırmak da ısrar ettiklerini görüyoruz.  Alman Ekonomi Bakanı’nın hiçbir mesnede dayanmayan tamamen dolaylı mesajlarla ülkemizde yatırım yapan şirketleri ürkütmeyi, tedirgin etmeyi amaçlayan beyanlarını şiddetle kınıyorum. Bu asla siyasete siyasette temsil makamında olanlara yakışmaz. Terör ile teröre bulunanları lütfen birbirine karıştırmayın. İstihbarat Teşkilatımı, İçişleri bakanımı aradım kendilerine sordum aldığım yanıta göre, şu ana kadar hiçbir Alman şirketiyle ilgili başlattığımız araştırma ve soruşturma yoktur, hepsi yalandır. Alman dostlarıma tüm dünyaya şunu hatırlatmak istiyorum; Türkiye’yi karalamaya gücünüz yetmez. Bu tür şeyler de bizi korkutmaya gücünüz hiç yetmez. Bugüne kadar Alman firmalarının nasıl güvence altında çalıştırdıysak bundan sonra da aynı şekilde güvence altında çalıştırmaya devam ederiz. Onların garantisi, güvencesi biziz. Biz kazan kazan esasına göre onlarla bugüne kadar çalıştık. Şu  anda olayı farklı mecraya çekmek suretiyle Almanya’nın Türkiye olan münasebetlerini burada zedelemek, lekelemek isteyenler yanlış yolda gidiyorlar" diye konuştu. 

Yayın Tarihi : 21.07.2017 : 16:16

Etiketler : Cumhurbaşkanı    Erdoğan    Alman    Ekonomi    Bakanının    Beyanını    Şiddetle    Kınıyorum    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2041
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN