Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kayseri’de İsrail Protestosu

Kayseri’de İsrail Protestosu
KAYSERİ’de, sivil toplum kuruluşları, İsrail’in Mescid-i Aksa uygulamalarını protesto ederek, İsrail  bayrağı yaktı.

 

 
Cumhuriyet Meydanı’nda Cuma namazı sonra yapılan protestoya sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sivil toplum kuruluşları adına basın açıklaması yapan Anadolu Gençlik Derneği Melikgazi İlçe Başkanı Baki Coşkun şöyle dedi:
 
"Var olduğu günden beri İslam ülkelerine terör ihraç eden Siyonist İsrail küstahlığına devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü Mescid-i Aksa’da 3 Müslüman’ı şehit eden İsrail, Müslümanları Mescid-i Aksa’ya sokmamak için elinden geleni yapıyor. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın her kapısında sözde İsrail polisi denilen katiller sürüsü bekliyor. Mescidin kliniği tarumar edilmiş, içindeki dolapların kapıları kırılmış, tüm kuyuların kilitleri parçalanmış ve içerisi savaş alanına çevrilmiş durumdadır. Siyonsit İsrail istediği zaman ezanı susturmakta, istediği zaman Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girmesini yasaklamaktadır."
 
İsrail ile ilişkilerin sürdürülmesini istemediklerini belirten Coşkun, "İsrail ile tüm diplomatik ilişkiler gözden geçirilmelidir. Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınmasını kabul edemeyiz. Mescid-i Aksa’nın tasarruf hakkının Müslümanlarda olduğunu gösteriniz. Başta Filistinli Müslümanlar olarak hepimizin yüreğine su serpin" diye konuştu.
 
Yapılan konuşmanın ardından dualar edilirken, katılımcılar İsrail Bayrağını ateşe verdi.

Yayın Tarihi : 21.07.2017 : 16:02

Etiketler : Kayseride    İsrail    Protestosu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1713
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN