Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Terim Kendini Böyle Savundu

Terim Kendini Böyle Savundu
Alaçatı'daki kavgayla gündeme gelen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, basın toplantısı düzenledi. Terim, "Şimdi düşünebiliyor musunuz? Ahmet'in ablası, benim evladımın ablasına yapılan bir hakaret, tehdit ve taciz var. Bir kadına... Ben bu olayı, bir babanın aileye sahip çıkması olarak görüyorum. Terim ailesinin babası benim. Edepsiz bir teklif aldım. Ben de buna icabet ettim. Gereğini yaptım, konu bitince de ayrıldım" diye konuştu.

 

Hatırlanacağı üzere Terim, geçtiğimiz cuma gecesi Alaçatı'da bir kebapçıya giderek, damatları ve şoförü ile bir kavgaya karışmıştı. Olayda Terim'in burnunun kırıldığı iddiası gündeme gelmiş ancak Terim'in dün eşi Fulya Terim ile birlikte İstanbul'a gelişinde sağlıklı olduğu görülmüştü.

Fatih Terim'in basın toplantısından yaşananlarla ilgili şu açıklamları yaptı: 

Gerek sosyal medya gerekse gazeteler çok şey yazıp çiziyor. Açıkcası neden hemen konuşmadım. 15-16 Temmuz hepimiz için çok önemli. Şehitlerimize gazilerimize olan saygım sevgim nedeniyle böyle bir günde onların önüne geçmeyi böyle bir hakkım olmadığını düşündüm. Genelde ben bu tarz olaylarda sonradan konuşurum  ya da hiç konuşmam. 

"HER BABA AİLESİNİ KORUR"

Aşağı yukarı yarım asıra dayanan bir futbolun içindeki insan için beni rahatlıkla tanıyan en genciniz de en yaşlınız da ben her zaman size doğruları söyledim. Hiçbir zaman bu yolumdan şaşmadım. Bugün de benden doğruları duyacaksınız.  Arkadaşlar inanın bu konuda en hassaslardan biri benim. Yine konuşmayacaktım ama artık konuşma zamanı geldiği için bükülmeden, eğilmeden konuşuyorum. Terim ailesinin babası benim. Her baba ailesini korur. 

"EDEPSİZ BİR TEKLİF ALDIM, GEREĞİNİ YAPTIM"

Ahmet'in ablasına yapılan bir hakaret var, tehdit var, taciz var. Bir kadına. Benim bunlardan haberim yok. Kendi kendilerine halletmeye çalışıyorlar. Birkaç aydır da devam ediyormuş Akşam yemeğine oturacağız. Ben malum yerimi aldım. Böyle bir konu geçince dedim ya ben aradım şimdi. Tanıdığımı sandığım bu zatı aradım. Kendisine bu olayı sordum. Esasında ben kendim de sordum etrafında birileri var diye. Edepsiz bir teklif aldım. Ben de bu edepsiz teklife gittim icabet ettim. Gereğini yaptım, işim bitince de oradan ayrıldım. Tüm mevzu budur. Bu konunun Türkiye Futbol Federasyonu ile bir ilgisi yoktur. 

Edepsiz teklife icabet ettik. Şimdi soruyorum size. Sabahki yalanlardan başlıyoruz. Yalan değil yalan makinası. Bir burun kırılması falan olursa bunu ben söylerim. Ben merdivenden düştüm demem. Ayağım kaydı demem. Böyle oldur derim anlatırım. Şer güçlerini ben biliyorum. Onlar inanın bana çok istemişlerdir böyle olsun. Ben herhangi bir ifade söylem ihtiyacını da hissetmedim. Umuma açık bir yerde 5 dakika sonra her şeyi öğrenme kabiliyetiniz var. O yazanlar tüm bunları bulabilir. Yok. Sözü sazı makbul olmayan birine inanmayı daha gerçekçi bulanlar. O yüzden karşınızda ben bir aile babasıyım. 

"YAPILAN HAKSIZLIĞA KAYITSIZ KALAMADIM"

Görüntüleri zaten gördünüz. Orada bir kadın var ve siz böyle saldırıyorsunuz. Erkeklerle halledilmesi gereken konular ne zamandan beri kadınlarla hallediliyor? İnsanın coğrafya bilgisi olmaz mı ya? Çeşme'ye uçak var mı ya? Ben geliyorum dedim mi gelirim. Niye ailem var işin ucunda. O kadına yapılan bir haksızlık vardı. Yapılanlara kayıtsız kalamazdım. Çitten atladı diyorlar. Hangi çitten, zaten mekanı bilmiyorum. Korumalar... Basındaki bazı köşe yazarlarına diyorum. Doğruyu bulmak soru sormak o kadar basit ki. Yüzlerce insan vardı, sorun ne oldu. Memnun musun? Hayır him memnun değilim. Adımın böyle biriyle anılmasından hiç memnun değilim. Ama hayat bazen insanı bunlarla karşılaştırıyor.

"BİR AİLE BABASI OLARAK ÇOK ÜZGÜNÜM"

Ben tehdit için telefon açmadım, tanıdığım için açtım ama tanımamışım zaten. Böyle bir durumun içinde olduğum için çok üzgünüm. Ben de istemezdim olsun. Fevkalade rahatsızım. Ailem için hiçbir zaman başka bir şey düşünmedim zaten. Size bir söz daha veriyorum. Provakasyonlara bundan sonra daha dikkatli yaklaşmam gerektğini tecrübe etti. Çok üzgünüm. Bir aile babası olarak çok üzgünüm. Fatih Terim olarak çok üzgünüm. Futbol Direktörü olduğum için çok üzgünüm. Maalesef bu durum oldu. Ben her zaman ailemi sevdiklerimi korudum korumaya da devam edeceğim.  

"SEVDİKLERİMİ KORUMAK AMACIYLA YAPILMIŞ BİR REFLEKS"

Ben hayatım boyunca her şeyi olduğu gibi yaşadım. O yüzden örnek alınacak çok şey yapmış olabilirim. Onun için de çok fedakarlık da yapıyorum. Zaman zaman olan şeyler var. Bu yüzden kötü şeylerin yaşanmamış kabul edilmesi bu kadar doğru davranan kişi için ailesini koruyan ve kollayan biri olarak anılmasını, çok güzel şeyler içinde hafif bir gri alan olarak görülmesini rica ediyorum. Şu anda ne kadar üzgünüm anlatamam. Ama dediğim gibi hayat sizi maalesef buralara çekiyor. Olayı farklılaştıran insanlara karşı ailemi ve sevdiklerimi koruma amacıyla yapılan bir refleks için görülmesini rica ediyorum. 

Yayın Tarihi : 19.07.2017 : 17:47

Etiketler : fatih terim    alaçatı    kebapçı baskını       


Yorumlar

3903
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN