Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Askere Gitmeye Hazırlanan 2 Genç, Gölette Boğuldu

Askere Gitmeye Hazırlanan 2 Genç, Gölette Boğuldu
Denizli’nin Beyağaç İlçesi’nde, serinlemek için gölete giren 21 yaşındaki Sinan Karaçoban ve 22 yaşındaki Emrah Sarıkavak, boğularak yaşamlarını yitirdi. 2 gencin, 1 ay sonra askere gideceklerini öğrenildi.

 

Kale İlçesi’nde yaşayan 20 yaşındaki Ferdi Ospak ve 16 yaşındaki Mehmet Öksüz, arkadaşları Sinan Karaçoban ve Emrah Sarıkavak’ı da yanlarına alarak, dün öğleden sonra piknik yapmak ve yüzmek için Beyağaç İlçesi’ndeki Eşenler Göleti kenarına gitti. Ferdi Ospak ve Mehmet Öksüz, göletin kenarında yiyecekleri hazırlarken, Sinan Karaçoban ile Emre Sarıkavak, serinlemek için gölete girdi. Bir süre yüzen iki arkadaş, kıyıdan uzaklaştıktan bir süre sonra suda çırpınarak gözden kayboldu. Gölet kenarındaki arkadaşları durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine jandarma ile birlikte Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekibi ile Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri sevk edildi. Gölette kayıp olan iki gencin  bulunması için arama- kurtarma çalışması başlatıldı. Çalışmalara Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nün dalgıç ekibi de destek verdi.
 
Gölette yaklaşık 30 dakika arama yapan dalgıçlar, Sarıkavak ile Karaçoban’ın cesedini bulup, sudan çıkardı. Göletin dibindeki balçığa saplandıkları sanılan iki gencin cesetleri, jandarma ve savcının olay yerindeki incelemelerin ardından otopsi için Kale Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Acı haberi alarak gölete gelen iki gencin yakınları cesetler götürülürken, gözyaşlarına boğuldu. Hayatlarının baharında yaşamlarını yitiren iki gencin, 1 sonra vatani görevlerini yapmak için askere gidecekleri öğrenildi.

Yayın Tarihi : 19.07.2017 : 11:05

Etiketler : Askere    Gitmeye    Hazırlanan    Genç    Gölette    Boğuldu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4069
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN