Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vatandaş Mağdur

Vatandaş Mağdur
Büyükşehir Belediyesine bağlı İZDENİZ şirketinde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması sonucu başlayan grev bugün 7. gününe girdi.

 

Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZDENİZ AŞ arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması üzerine başlayan grev nedeniyle 7 gündür vapurlar çalışmıyor. Kentteki trafik yoğunluğunun artmasına neden olan bu durumdan en fazla vatandaşlar etkilenirken, İZDENİZ çalışanları haklarını alana kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirtiyor.

“Başkan Kocaoğlu, bürokratları tarafından yanıltılıyor”

66 yıllık sendika tarihinde ilk kez greve çıktıklarını belirten TDS Şehir Hatları Şube Başkanı Hüseyin Sarayoğlu, devam eden greve ilişkin, “Bir mağduriyet var. Vatandaş müthiş bir eziyet çekiyor. Otobüslerde klima yetersiz. Şu güzelim gemilerde çayını içerek karşıya geçmek, püfür püfür esen rüzgardan yararlanmak yerine böyle bir yola gidildi. Ben bu hafta sonuna doğru bir şey bekliyorum, çözülür diye tahmin ediyorum. İnşallah halkı daha fazla mağdur etmeyiz. Gemiler de yatıyor bunlar çok üzücü. Bunları belediye de düşünüyordur herhalde. Kendisinin açıkladığı ücret politikası var. Bizlerin 3 bin-3 bin 500 TL aldığı söyleniyor. Biz kesinlikle böyle bir para almıyoruz. Sayın Başkan Aziz Kocaoğlu yanıltılıyor, bürokratları tarafından yanıltıldığını düşünüyorum. Bizim içerimizde böyle ücret alan yok. Hatta ve hatta asgari ücret altında alıyorlar. Yılbaşı itibariyle kanun gereği yukarıya çekmişlerdi. Biz, bin 900-2 bin 100 TL arası maaş ki sosyal yardımlar da dahil buna maaş alıyoruz. Bir yerde yanlış var ama herhalde yanıltılıyor diye düşünüyorum” diye konuştu.

Greve haklarını alana kadar devam edeceklerini belirten Sarayoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesinin demokrat bir belediye olduğunu ve karşılıklı anlaşma sağlanacağına inandığını söyledi.

Yayın Tarihi : 18.07.2017 : 12:37

Etiketler : izdeniz    grev   


Yorumlar

1928
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN