Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Pınar Karşıyaka'da Korkutan Sessizlik

Pınar Karşıyaka'da Korkutan Sessizlik
Basketbolda 2 yıl önce şampiyon olarak tarih yazan Pınar Karşıyaka'da yeni sezon öncesi korkutan bir sessizlik hakim.

 

Kadrosundaki tüm tecrübeli oyuncularla vedalaşan Pınar Karşıyaka'da 25 bin dolara serbest kalma hakkı bulunan Ponitka da ayrılmak üzere bulunuyor. Elinde yalnızca altyapı patentli gençler Egemen, Görkem, Alp, Mert, Arca ve Bertan kalan yeşil kırmızılılar, transferde şu ana dek Fenerbahçe'den 21 yaşındaki guard Berk Uğurlu ve Yeşilgiresun Belediyespor'dan 23 yaşındaki uzun forvet Metin Türen'i alabildi. Basketbol takımının sponsoru Yaşar Holding'ten 6 milyon TL olarak belirlenen yıllık bütçenin artmasını talep eden yönetim, rakipler kadrolarını büyük oranda belirlerken yabancı transferinde adım atamıyor.

Transfer yasağını kaldırabilmek için eski oyuncuları Justin Carter, Josh Carter ve Juan Palacios'un 2.5 milyon TL alacağını ödemek zorunda olan Pınar Karşıyaka'da FIBA'da bekleyen dosyaların kesinleşmesiyle bu miktarın önümüzdeki aylarda 3.3 milyon TL'ye yükselebileceği öğrenildi. Pınar'dan gelecek 6 milyon TL'nin 2 milyon TL'sini Egemen, Berk ve Metin'e, 1 milyon TL'sini antrenör Aleksander Trifunovic ve ekibine verecek olan Pınar Karşıyaka, kalanıyla transfer yasağını kaldıracak.

Yabancı transferleri ve en az 1.5 milyon TL tutarındaki deplasman masrafları için kaynak bulamayan yönetim, kombine bilet ve reklamlardan gelen parayı de yönetici alacakları ile genel giderlere harcıyor, ayrıca zor durumdaki futbol şubesine kaynak aktarıyor.

Yayın Tarihi : 16.07.2017 : 16:12

Etiketler : pınar karşıyaka   


Yorumlar

2791
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN