Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gaziantep’te Şehitler İçin 40 Bin Kişiye Helva

Gaziantep’te Şehitler İçin 40 Bin Kişiye Helva
Gaziantep’te, bir yemek firması tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilecek olan anma etkinliklerinde, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı darbecilere karşı korurken şehit olan Ömer Halis Demir’in şehit olduğu saatte dağıtılmak üzere 40 bin kişilik helva hazırlandı.

 

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle kentteki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nında çeşitli anma etkinlikleri düzenlenecek. Sabah saatlerine kadar sürecek anma etkinliklerine, Civan Yemekçilik Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Mart da şehitler için 40 bin kişilik helva ikram ederek katkıda bulunacaklarını söyledi. Sabah saatlerinden itibaren yapımına başlanan helva için 4 ton irmik, 4 ton şeker ve 1 ton fındık kullandıklarını belirterek, "15 Temmuz demokrasi zaferinin birinci yıldönümüne biz de katkıda bulunmak istedik. Şu anda fabrikamızda helva yapımına başladık. Helvamızın pişirilmesinin ardından bizde anma törenin yapılacağı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na giderek buradaki vatandaşlarımıza ikramda bulanacağız. Tüm şehitlerimiz anısına yaptığımız helvamızı 40 bin kişiye ikram etmeyi planlıyoruz" dedi.
 
Helva dağıtımının Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı savunurken darbecilerin kurşunlarına hedef olarak şehit düşen Ömer Halis Demir’in şehit olduğu saat 01.30’da yapılacağı belirtildi.

Yayın Tarihi : 15.07.2017 : 13:43

Etiketler : Gaziantepte    Şehitler    İçin    Bin    Kişiye    Helva    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4502
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN