Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Adeta Hayalet Mahalle

Adeta Hayalet Mahalle
İzmir'de, Kemeraltı Çarşısı'ndaki Güzelyurt Mahallesi'nde, sadece bekar evlerinde kalanlar yaşıyor.

 

Tarihi Kemeraltı Çarsısı'nda, içinde havraları da barındıran Güzelyurt Mahallesi'nde, bir zamanlar ayakkabı ticaretin önemli merkezlerinden biri olan 926, 927 ve 937 sokaklarda dükkanlar yıllardır boş duruyor. Bu durgunluk nüfusa da yansıyor. Mahallede sadece bekar evlerinde kalan 25 erkek yaşıyor.

KADINSIZ MAHALLE

Güzeyurt Mahallesi Muhtarı Hüseyin Koparan, mahallelerinde hiçbir kadının oturmadığını belirterek, "10 sokaktan oluşan mahallemizde bulunan hanlarda gündüz çalışanlar var. Mahallede geceleri bekar evlerinde kalan kayıtlı 25 erkek yaşıyor. Mahallemizde 9 havra bulunuyor ve bunların içinde kulanılmayanlar da var. Havralar ayağa kaldırılıp, inanç turizmi canlansa, bu dükkanlara, sokaklara da canlılık gelir. Bir dönemin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Güzelyurt Mahallesi yeniden eski canlı günlerine geri döner" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi dar olan bu mahallenin sokaklarını geneşletmek için ilk adımı attı. 927 sokakta içinde 54 dükkan bulunan Osmaniye Hanı'nı kamuluştırmak için mülk sehiplerine tebligat gönderildi.

Yayın Tarihi : 08.07.2017 : 10:54

Etiketler : İzmir Büyükşehir Belediyesi    Güzelyurt Mahallesi    havra       


Yorumlar

6792
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN