Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Köpek Ve Kedileri Zehirleyerek Öldürdüler

Köpek Ve Kedileri Zehirleyerek Öldürdüler
Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde 5 köpek ve 3 kedi zehirlenerek telef edildi. Hayvanların kırsal bölgelerde bilinçli olarak zehirlendiğini savunan hayvanseverler, ağır cezalar verilmesini istedi.

 

Akhisar’ın Beyoba Mahallesi’nde sokaktaki yaklaşık 60 kedi ile çok sayıda köpeği besleyen hayvansever Zekiye Duyar, dün 5 köpek ve 3 kediyi telef olmuş halde buldu. Hayvanların öldüğünü anlayan Duyar jandarma ve belediye ekiplerine haber verdi. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başalttı.
 
Telef olan hayvanların çevresinde mavi renkte zehirli olduğunu sandığı köftelerin bulduğunu anlatan Duyar, "Hayvanların burada yaşamasına katlanamayan, cani insanlar tarafından birçok hayvan katledildi. Bu 3 kez oluyor. En son 1 ay önce yine 5 kedi zehirlenmişti. Taksit taksit hayvanları zehirliyorlar. Şikayette bulunduk. Ama cezalarımızı caydırıcı olmadığı için hiçbir sonuç alınamıyor. Hayvanları bu şekilde gördüğümüzde çok üzülüyoruz" diye konuştu.
 
Duyar, hayvanlardan bazılarının da kayıp olduğunu belirterek, onların da öldürülmüş olabileceğinden şüphelendiğini ifade etti. Son aylarda zehirlenme olaylarının ve ateşli silahla vurmaların arttığını dile getiren Manisa Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Elbirliler ise "Onca hayvanı zehirlediler. Bu olaylar da son zamanlarda arttı. Marketten alınan köfteye zehir katılmış. Mavi olarak görünen madde zehir. Gerekli başvurular yapıldı, araştırılıyor. Ama hepsi faili meçhul oluyor. Biz artık bu olaylara katlanamıyoruz. Bu resmen cinayettir" dedi.

Yayın Tarihi : 07.07.2017 : 14:39

Etiketler : Köpek    Kedileri    Zehirleyerek    Öldürdüler    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4101
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN