Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


EBSO’dan Rapor Tepkisi

EBSO’dan Rapor Tepkisi
EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Avrupa Parlamentosu’nun, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki üyelik müzakerelerinin askıya alınmasını öneren raporu kabul etmesine sert tepki gösterdi.

 

 
"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyet hedefiyle uyumlu olan ve bir çıpa olarak gördüğümüz AB üyeliği sürecindeki bu taraflı ve samimiyetten uzak karar yanlıştır ve bir hükmü de yoktur" diyen Yorgancılar şu açıklamayı yaptı:
 
"Türkiye’nin resmi olarak 1987 yılında tam üyeliğe başvurmasıyla başlayan süreç 30 yıldır devam etmektedir. 30 yılın sonunda, dış ticaretten, yatırıma ve turizme kadar karşılıklı çok önemli işbirliklerine imza atılmıştır. Gelinen noktada vize konusunu konuşurken birden bire sanki dün başlamış bir ilişki gibi katılım müzakerelerinin askıya alınmasını anlamakta zorlanıyoruz. Tamamen siyasi içerikli bir karar olan bu hamle, hem AB’ye hem de Türkiye’ye zarar verecektir. İş dünyası olarak, bunu en yakından hissedecek kesimiz ve bu karar ile birlikte Avrupa Parlamentosu’nu kınıyoruz. İlişkinin kesilmesi değil, geliştirilmesi gerektiğini küresel ekonominin geldiği nokta açıkça göstermektedir. Dünya Bankası geçmiş Türkiye Direktörü Martin Raiser’in dediği gibi AB’ye katılım, bir aşk ilişkisi değil, bir çıkar ilişkisidir. Bu hem bizim için hem de mevcudiyetini korumaya çalışan Avrupa Birliği için geçerlidir."
 
 

Yayın Tarihi : 07.07.2017 : 11:21

Etiketler : Ebsodan    Rapor    Tepkisi    Bölge   


Yorumlar

4026
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN