Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Duruşma 10 Dakika Sürdü

Duruşma 10 Dakika Sürdü
Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nden MHP'li muhaliflere kötü haber geldi. Mahkeme MHP'nin 19 Haziran 2016'da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptaline, bu genel kurulda alınan tüm kararların yokluğunun tespitine karar verdi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile kongrede rakibi olan genel başkan adayları arasındaki hukuk mücadelesinde sonuç belli oldu. Mahkeme muhaliflerin aleyhine karar verdi.
 
MUHALİFLER DÜZENLEMİŞTİ
 
Muhaliflerin 19 Haziran 2016’da yaptıkları kurultaya karşı, genel merkeze yakın isimlerden Üst Kurul delegesi, eski milletvekili Cemal Enginyurt’un açtığı davanın bugün karara bağlanması bekleniyordu.
 
Davada genel başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ lehine karar çıkması durumunda yeniden olağanüstü kurultay hazırlığı gündeme gelebilecekti. 
 
MHP’li muhaliflerin 19 Haziran 2016’da yaptığı olağanüstü tüzük kurultayında MHP Tüzüğü değiştirilmiş ve seçimli olağanüstü kurultay kararı alınmıştı.
 
Meral Akşener'den ilk yorum
 
Meral Akşener, Twitter adresinden tüzük kurultayının iptal edilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Meral Akşener, "Kongre iptal oldu.Tam 10 dakikada dava bitti. 10 dakikada verilecek bir karar için bir yıl beklendi.700 delegenin iradesi yok sayıldı" paylaşımını yaptı.

 

Yayın Tarihi : 20.06.2017 : 10:45


Yorumlar

8282
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN