Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Can Dostları Susuz Kalmayacak

Can Dostları Susuz Kalmayacak
BAYRAKLI Belediyesi, kavurucu yaz sıcaklarda su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ilçenin farklı noktalarına yerleştirilen otomatik sulukların sayısını artırırken, zarar görenleri de yeniledi.

 

 
Yaz ayları öncesi parklara ve ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilen yaşam kaplarıyla sokak hayvanlarının beslenme ve su ihtiyaçlarını karşılanıyor. Yerleştirilen otomatik suluklar doğrudan şebeke suyuna bağlanarak, biter bitmez yeniden dolması sağlanıyor. Bu sayede can dostların yaz aylarındaki su sıkıntısının önüne geçiliyor. Ayrıca veteriner hekimler tarafından kedi ve köpeklerin iç-dış parazit aşıları da yapılıyor.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, sokak hayvanları için farklı projeler geliştirdiklerini belirterek, "İlçemizin farklı noktalarına yerleştirdiğimiz yaşam kapları sayesinde can dostlarımız susuz kalmayacak. İnsanların aşırı sıcaktan sıkıntı yaşadığı yaz aylarında hayvanları da düşünmek zorundayız. Onların ihtiyaçlarını görmezden gelemeyiz. Bu noktada hepimize görev düşüyor. Vatandaşlarımız da apartmanlarının önüne koyacakları bir kap su ile onlara destek olabilir" dedi.

Yayın Tarihi : 18.06.2017 : 10:35

Etiketler : Can    Dostları    Susuz    Kalmayacak    Bölge   


Yorumlar

5442
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN