Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Portekiz’de Yangın Dehşeti

Portekiz’de Yangın Dehşeti
Portekiz’de ormanlık alanda yangın çıktı. Köylere sıçrayan yangın en az 25 kişinin ölümüne neden oldu. Başbakan Costa: "Son zamanların en büyük insanlık trajedisiyle karşı karşıyayız” dedi.

 

 
Ülkenin merkez bölgesindeki Pedrógão Grande belediyesinde çıkan yangında, bazıları itfaiyeci olmak üzere en az 25 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı ve 2 kişinin de kayıp olduğu açıklandı. Hükümet yetkililerine göre ölenlerin bazıları alevlere arabalarında yakalandı. Yangının ulaştığı civar köyler tahliye edildi, ancak yangın bazı evlere zarar verdi.
 
Başbakan António Costa, önceliğin devam eden yangınla mücadele ve ölenlerin ailelerine destek olduğunu söyleyerek "Son zamanların en büyük insanlık trajedisiyle karşı karşıyayız” dedi. Costa, bu tip olayların önlenmesi için sıkı tedbirler alınması gerektiğini de vurguladı.
 
Hükümet yetkilileri, söndürme çalışmaları devam ettiğini ama sıcak hava ve rüzgarın söndürme işini zorlaştırdığını duyurdu.
 
Yangının çıkış nedeni henüz belirlenemedi.
 
 

Yayın Tarihi : 18.06.2017 : 10:07

Etiketler : Portekizdeki    Yangında    Kişi    Öldü    Köyler    Tahliye    Edildi    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5845
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN