Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Okulda İkinci Yangın

O Okulda İkinci Yangın
İZMİR’in konak İlçesi’nde bulunan ve çökme tehlikesi nedeniyle üç yıl önce boşaltılan, Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında eğitime açılan Yıldırım Kemal Bey İlkokulu’nda ikinci kez yangın çıktı.

 

 
Konak ilçesi Altınordu Mahallesi’nde bulunan, Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında eğitim öğretime açılan Yıldırım Kemal Bey İlkokulu, istinat duvarının çökme tehlikesi nedeniyle 3 yıl  önce boşaltıldı. Okulda eğitim gören 1500 öğrenci, 19 Mayıs Mahallesi’ndeki Mehmetçik İlkokulu’na gönderildi. Hırsızlar da okulun boşaltılmasını fırsat bildi. Kapı kilitlerini kıran hırsızlar okulun elektrik kablolarını, musluklarını, işe yarayan her şeyi çaldı. Okul hazine avcılarının bile tahribatına uğradı, evsiz göçmenlerin de barınma mekanı oldu. Boş olan okulda geçen yıl gece yarısı yangın çıktı. Yangın semtte büyük korku yaratırken, okulun tiyatro salonu kül oldu.
 
Kaderine terk edilen okulda yine yangın çıktı. Bu kez, boş olan dersliklerin bulunduğu bina yandı. İkinci kez yangın korkusu yaşayan mahalleli, "Evsizler, tinerciler, okulun boş olmasından istifa ederek burayı mesken edindiler. Artık gecelerimiz yangın korkusu ile geçiyor. Bir an önce okulun yeninden yapılacak binasının inşasının başlamasını bekliyoruz. Yetkiler de mutlaka gerekli güvenlik önlemini almalı" dedi.
 
Bu arada geçtiğimiz aylarda okuldaki kolonlardan, binanın sağlamlık testi için alınan numunelerin incelenmesi tamamlandı. Bakanlıktan bütçeye onay çıktığı, yakın zamanda okul için ihaleye çıkılacağı öğrenildi.

Yayın Tarihi : 18.06.2017 : 10:02

Etiketler : O    Okulda    İkinci    Yangın    Bölge   


Yorumlar

4747
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN