Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tarihi Emniyet Binası Restore Edildi

Tarihi Emniyet Binası Restore Edildi
Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün, önceki yıllarda Hükümet Konağı olarak da kullanılan 82 yıllık tarihi geçmişe sahip binasındaki restorasyon çalışmaları tamamlandı. Ayağa kaldırılan binanın Ramazan Bayramı’ndan sonra tekrar İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.

 

İzmir’in Ödemiş ilçesinin eski yapılarından biri olan ve Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kullandığı 82 yıllık tarihi geçmişe sahip Hükümet Konağı Binası, İzmir Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından, 2016 yılı Ocak ayında tarihinde ihaleye çıkarıldı. Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü, restorasyon kararının ardından geçici olarak Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi’ne taşındı. İhaleyi kazanan firma 34 yıldır emniyet müdürlüğü olarak kullanılan iki katlı binanın restorasyonunu 17 ayda tamamladı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden sağlanan 1 milyon 750 bin liralık ödenekle restorasyonu yaptırılan bina, ayağa kaldırıldı.
 
Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Çankaya, "Tarihi binamız dökülmeye başlamıştı. Bu kültür mirasımızı kurtarmamız gerekiyordu. Valiliğimiz ve Emniyet Genel Müdürlüğümüz’ün ortak çalışmasıyla bina 17 ayda restore edildi. Ramazan Bayramı’ndan sonra
 
bütün birimlerimizle restore edilen binamızda halkımıza  hizmet vermeğe başlayacağız" dedi.
 
 
 

Yayın Tarihi : 16.06.2017 : 16:59

Etiketler : Ödemişin    Emniyet    Müdürlüğü    Binası    Restore    Edildi    Bölge   


Yorumlar

3115
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN