Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


3 Belediye Başkanı Görevden Alındı

3 Belediye Başkanı Görevden Alındı
İçişleri Bakanlığı tarafından 3 belediye başkanı görevden alındı.

 

İçişleri Bakanlığınca, Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Kayseri Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ve Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, haklarındaki adli ve idari soruşturmalar çerçevesinde görevlerinden uzaklaştırıldı.
 
Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Kayseri Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan AK Parti'den ihraç edilmişti.
 
Üç belediye başkanının, "görülen lüzum üzerine" açığa alındığı belirtildi.
 
CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI HAKKINDAKİ İDDİALAR
 
AK Parti’den belediye başkanı seçilen Alemdar Öztürk, eşi Hatice Kübra Öztürk’ü Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörlüğü görevine getirmiş, hakkında bazı usulsüzlük iddiaları gündeme gelmişti. Ocak ayında ’Eşini belediye başkan yardımcısı yaparak özel nüfuz kullanmak, imar uygulamalarında menfaate dayalı iş ve işlemler yapmak AK Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar sergilemek’ iddiaları ile AK Parti Disiplin Kurulu kararı ile ihraç edilen Öztürk bağımsız olarak görevde bulunuyordu.
 
Bakanlık kararı bu sabah polisler tarafından, Alemdar Öztürk’e makamında tebliğ edildi.
 
İçişleri Bakanlığı müfettişlerin yürüttüğü soruşturmanın ardından görevden alınan Öztürk hakkında hazırlanan rapor İçişleri Bakanlığı tarafından Cumhuriyet Savclığı’na gönderilerek soruşturma başlatıldı.

Yayın Tarihi : 16.06.2017 : 10:31

Etiketler : belediye başkanı    açığa alındı    içişleri bakanlığı       


Yorumlar

8748
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN