Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Folkart Academy’de Sertifika Heyecanı

Folkart Academy’de Sertifika Heyecanı
Folkart Academy’de Ustalarla Tiyatro Atölyesi ilk yıl eğitimleri tamamlandı. Ünlü oyuncu Erhan Yazıcıoğlu da, öğrencilere sertifika sürprizi yaptı.

 

Folkart Academy’de Nisan-Mayıs ve Mayıs-Haziran şeklinde iki etap halinde gerçekleştirilen eğitim sürecinde, toplam 628 kişi eğitim aldı. 400 çocuk, 200 yetişkin ve özel yetenek sınavıyla seçilen 28 kişi eğitimlere katıldı. 
 
ERHAN YAZICIOĞLU KONUK 
 
Folkart’ın “Sanata değer” sloganıyla başlattığı Folkart Academy eğitimleri sona erdi. İlk etabı geçtiğimiz Mayıs ayında tamamlanan Ustalarla Tiyatro Atölyesi’nde ikinci etap eğitimler de tamamlandı.  Folkart Academy Ustalarla Tiyatro Atölyesi’nde, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında 400’ü çocuk, 200’ü yetişkin ve özel yetenek sınavıyla seçilen 28 kişi olmak üzere, toplam 628 kişi eğitim aldı. İkinci etap kursiyerler için Folkart Çarşı’da düzenlenen törene çok sayıda davetli katıldı. Mayıs-Haziran döneminde eğitim alan kursiyerler için düzenlenen törene konuk olarak ünlü oyuncu Erhan Yazıcıoğlu da katıldı.  
 
USTA İSİMLER
 
Törende Folkart Academy Proje Koordinatörü tiyatrocu Volkan Severcan, tiyatro oyuncusu ve akademi öğretmenleri Zeyno Günenç, Ziya Kürküt ile Şule Demirezen, Yeşim Alıç, Murat Kodallı ve Sim Tolga, Banu Gökçül de hazır bulundu. Düzenlenen törende konuşan Folkart Academy Proje Koordinatörü Volkan Severcan, “Mayıs-Haziran dönemi kursiyerlerimizin sertifikalarını verdik. Folkart’a bu güzel tablo nedeniyle çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Eğitimlerde yetişkinler 40 saat, çocuklar ise 20 saat eğitim aldıklarını anlatan Severcan “Ustalarla Tiyatro Atölyesi” kapsamında Zeyno Günenç, Ziya Kürküt, Yeşim Alıç, İbrahim Raci Öksüz, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Kerem Atabeyoğlu, Gürol Tonbul, Oktay Keresteci gibi alanlarında usta oyuncular ve uzman isimlerin, katılımcılara eğitimler verildiğini söyledi. 
 
KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK
 
Oyunculuğa Giriş, Nefes ve Beden Kullanımı, Sahne, Oyunculuk, Yaratıcı Drama, Doğaçlama, Hareket ve Dans, Makyaj gibi birçok alanda eğitimler verdiklerini anlatan Severcan, “Folkart Academy’nin tüm hizmetleri kurumsal sosyal sorumluluk anlayışıyla ‘ücretsiz’ olarak gerçekleşti. Folkart Academy olarak eğitimlerimiz önümüzdeki sonbaharda yeniden başlayacak. Özel sınıfımızda da 28 arkadaşımız arasından bir seçme yapmak zorunda olacağız. Yetenek sınavını geçenleri, ikinci yıl eğitimlerinde yeniden aramızda görmek için davet edeceğiz” diye konuştu. 
 
Tiyatro Oyunculuğu Eğitmenleri
 
6-9 ve 10-14 YAŞ GRUPLARI
 
Ziya Kürküt (Yaratıcı Drama)
Şule Demirezen (Yaratıcı Drama)
Meltem Yorulmaz (Hareket)
 
15+ YAŞ GRUPLARI 
 
Volkan Severcan (Oyunculuğa Giriş)
Yeşim Alıç (Nefes ve Beden Kullanımı)
Zeyno Günenç (Doğaçlama)
İbrahim Raci Öksüz (Sahne)
Kerem Atabeyoğlu (Sahne)
Hülya Savaş (Diksiyon-Şiir Yorumlama-Oyunculuk Teknikleri)
Banu Gökçül (Zihinsel Farkındalık)
Candan Günay Tuna (Dekor ve Kostüm)
Almıla Uluer Atabeyoğlu (Dramatizasyon)
Gürol Tonbul (Sahne)
Oktay Keresteci (Hareket ve Dans)
Murat Kodallı (Ses ve Müzik)
Bora Severcan (Bir Karakter Yaratmak-Reji ve Seslendirme)
İbrahim Sarıtaş (Eleştiri Teknikleri)
Yüksel Aymaz (Sahne Işığı)
Meltem Yorulmaz (Hareket)
Sim Tolga (Makyaj)
Şule Demirezen (Yaratıcı Drama)
Ziya Kürküt (Yaratıcı Drama)
 

Yayın Tarihi : 13.06.2017 : 12:20

Etiketler : haber    haberler    folkart academy    sertifika       


Yorumlar

2114
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN