Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tutuklu Öğrenciler Tahliye Edildi

Tutuklu Öğrenciler Tahliye Edildi
Referandum sonuçlarını protesto ettikleri için İzmir Kordon’da tutuklanan üniversite ve lise öğrencileri, 50 gün sonra görülen ilk duruşmada tahliye edildi.

 

 
İzmir 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Yiğit Çeker, Sultan Kayaoğlu, İdil Gökalp, Burcu Akyüz, Aykan Ünveren ve Atakan Şadi Güzel katıldı. Müşteki olarak ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi yer aldı. Mahkeme Başkanı, polis kamerası ve video görüntülerinde gençlerin slogan atmadığının tespit edildiğini ve 50 günlük tutukluluk halinin cezaya dönüştüğünü vurgulayarak, öğrencilerin tahliyesine karar verdi.
 
İzmir Bayraklı Adliyesi’nde görülen duruşmaya öğrencilerin aileleri, arkadaşları, avukatları ve CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel katıldı. Tutuklu gençleri Buca ve Şakran Cezaevi’nde daha önce iki kez ziyaret eden Sertel, ailelerle sevinci paylaştı. Sertel, “Suçsuzluğu bilinen çocuklarımızın küçük yaşta demir parmaklıklar ardına atılması vicdansızlıktı. Bu davada kararı veren hakim gerçeği gördü. Darısı haksız ve hukuksuz yere tutuklu bulunan diğer gençlerimizin başına" dedi.

Yayın Tarihi : 08.06.2017 : 16:02

Etiketler : Tutuklu    Öğrenciler    Tahliye    Edildi    Genel   


Yorumlar

6081
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN