Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kültürpark’ta Büyük Tenis Şöleni

Kültürpark’ta Büyük Tenis Şöleni
İZMİR tenisinde 76 yıllık tarihe sahip Kültürpark Tenis Kulübü (KTK), Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) katkılarıyla kentte şimdiye kadar düzenlenen en büyük uluslararası kadın tenis turnuvasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

 
17-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ITF Womens Circuit TEB Kültürkpark Cup’ta dünya başarı sıralamasında ilk 150’de yer alan tenisçiler de raket sallayacak. Toplam 60 bin dolar ödüllü turnuvada birinciye 12 bin dolar, ikinciye ise 6 bin 500 dolar ödül verilecek.
 
Ana tabloya girecek 32 tenisçiye ödül verilecek. TEB Kültürkpark Cup’ta ülkemizi Çağla Büyükakçay, Başak Eraydın, Ayla Aksu ve Pemra Özgen gibi milli tenisçiler temsil edecek. TEB ana sponsorluğunda düzenlenen turnuvayı tenisseverler ücretsiz izleyebilecek.
 
Dünya sıralamasında 125. sırada yer alan Sırp raket Nina Stojanovic, 136. basamaktaki Bulgar Viktoriya Tomova ve 140. sıradaki Ukraynalı Kateryna Kozlova’nın ardından 155. sıradaki Çağla Büyükakçay, turnuvanın en iyi ilk 4 ismi arasında yer alıyor.
 
KTK Başkanı Server Uyaroğlu turnuvaya tüm İzmirlileri davet ederek, "Bu organizasyon İzmir’in tanıtımına da büyük katkı sağlayacak. Tek kadınlardaki turnuvamıza 56 tenisçinin katılmasını bekliyoruz.
 
Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş’a, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. TEB Kültürpark Cup’ın geleneksel hale gelmesini umuyoruz" dedi. Organizasyonun İzmir’e getirilmesinde pay sahibi olan TTF Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir İl Temsilcisi Bülent Necimoğlu ise Kültürpark’ın doğasıyla çok daha güzel turnuvalaa layık olduğunu dile getirdi.

Yayın Tarihi : 07.06.2017 : 14:16

Etiketler : Kültürparkta    Büyük    Tenis    Şöleni    Spor   


Yorumlar

2388
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN