Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Terör Bu Kez İran'ı Vurdu

Terör Bu Kez İran'ı Vurdu
İran'da iki noktada silahlı saldırı... Fars ve Mehr ajansları İran parlamentosunda silah sesleri duyulduğunu bildirdi. Humeyni türbesinin önünde ise 3 kişinin silahlı saldırı düzenlediği belirtiliyor. Başkent Tahran'daki türbenin önünde 1 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı belirtildi.

 

İran parlamentosundan silah sesleri gelmeye devam ediyor, bir koruma görevlisinin hayatını kaybettiği aktarıldı. Tasnim haber ajansı ise 3 silahlı kişinin iki kişiyi yaraladığı bilgisini paylaştı. Fars haber ajansı ise erkek bir saldırganın kaçtığını öne sürdü. 
 
İranlı milletvekili Elias Hazrati, 3 silahlı saldırganın iki sivili yaraladığını belirtirken, bir yetkili saldırganlardan birinin tutuklandığını belirtti.  Hazrati, saldırganlarda kalaşnikof model silah ve bir de tabanca olduğunu ifade etti.
 
İKİNCİ SALDIRI HUMEYNİ TÜRBESİNDE
 
İran devlet televizyonu, Ayetullah Humeyni'nin türbesi önünde de silahlı saldırı düzenlendiğini duyurdu. Saldırıda yaralananlar olduğu bildirildi. Öte yandan Anadolu Ajansı İran merkezli muhabiri Mustafa Melih Ahıshalı, “İran devrim lideri Humeyni’nin türbesinin bulunduğu noktada da bazı olaylar olduğu ve yaralıların bulunduğu bilgisi geliyor” dedi. Tesnim haber ajansı, Humeyni türbesinin önünde yaralılar olduğunu aktardı.
 
'KENDİNİ PATLATTI' İDDİASI
 
Mehr haber ajansı, Humeyni türbesine saldıran üç kişiden ikisinin gözaltına alındığını, üçüncü saldırganın 'intihar yeleğini' infilak ettirdiğini duyurdu. Olayda toplamda, 1 ölü 5 yaralı olduğu ifade ediliyor. 

Yayın Tarihi : 07.06.2017 : 10:01

Etiketler : iran    silahlı saldırı    humeyni türbesi    iran parlamentosu       


Yorumlar

6277
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN