Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Acunkent Mağdurlarından Kısıklı’da Eylem

Acunkent Mağdurlarından Kısıklı’da Eylem
ESENYURT’ta yapımı yarım kalan Acunkent evleri mağdurları, seslerini duyurabilmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evinin bulunduğu Üsküdar Kısıklı’da eylem yaptı.

 

 
2010 yılında Esenyurt’ta yapımına başlanan ve 2012 yılında teslim edilmesi planlan ancak inşaatı yarım kalan Acunkent evlerine para yatıran mağdurlar, seslerini duyurmak için Kısıklı’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evinin önünde eylem yaptı. Akşam saat 22.00’de otobüslerle Esenyurt’tan gelen 100 kişilik grup, Kısıklı caddesinde Türk bayrağı açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tezahüratta bulunan kalabalık daha sonra bir basın açıklaması yaptı. 
 
Grup adına yapılan açıklamada, "Hikayemiz 2010’da başladı. 2012 Haziran ayında teslim edilecekti. Yerlerimiz teslim edilmediği gibi son 4 yıldır da inanması zor bir trajedi yaşıyoruz. Önce hukuk kapılarında bekçi olduk. Hukuk içinde hakkını alabilmiş tek bir kişi bile olmadı. Tek bir kişi ceza almadı. Çaldığımız bütün kapılar yüzümüze kapandı. Tek umudumuz sizsiniz. İnanıyoruz siz garip dostusunuz. Her zaman gerçek mağdurun yanında oldunuz. Şu an kapınıza ailelerimizle geldik. Derdimizi ancak siz çözersiniz" denildi. 
 
Bir mağdur çocuğu da Cumhurbaşkanından yardım isteyerek, "Benim babam  30 yıldır parasını buraya harcadı. Çalıştı, emeğini oraya verdi." dedi.
 
grup yapılan açıklamaların ardından slogan atarak  buradan ayrıldı.
 
 
 
 

Yayın Tarihi : 06.06.2017 : 23:24

Etiketler : Acunkent    Mağdurlarından    Kısıklıda    Eylem    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9364
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN