Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


TAKEV, Türkiye Şampiyonu Oldu

TAKEV, Türkiye Şampiyonu Oldu
Dünya Robot Olimpiyatlarının (WRO), Türkiye turnuvasında yarışan Özel TAKEV Lisesi öğrencileri, enerji üretirken aynı zamanda havayı temizleyen sokak lambası projesiyle Türkiye Şampiyonu oldu. TAKEVli gençler Costa Rica’da düzenlenecek Uluslararası Robot Olimpiyatlarında Ülkemizi temsil edecek.

 

Bilim Kahramanları Derneği tarafından üçüncüsü düzenlenen  WRO Türkiye Turnuvası’nda Kurallı, Açık ve Futbol kategorilerinde  Türkiye’nin 14 ilinden toplam 62 takım yarıştı. TAKEV Okullarını temsilen turnuvaya  katılan takılar aldıkları derecelerle hem okullarının hem bölgemizin gururu oldu.
 
TAKEV Lisesi takımı, geliştirdikleri  “Kendi Enerjisini Üretirken havayı da temizleyen Sokak Lambası” projesi ile turnuvanın şampiyonu oldu.  Futbol kategorisinde turnuvaya katılan bir diğer TAKEV Lisesi takımı ise  Türkiye 3.lüğü elde etti.  Kurallı Yıldızlar kategorisinde yarışan Özel Karşıyaka TAKEV Ortaokulundan Robobrains Takımı Türkiye 2. si olurken; Narlıdere Ortaokulundan yarışan Robotakev Takımı Türkiye 3.lüğü elde etti. Açık  kategoride turnuva 1.si olan ve havayı temizleyen sokak lambası projesi ile dikkat çeken TAKEVliler,Kasım ayında Costa Rica’da düzenlenecek Uluslararası Robot Olimpiyatlarında Ülkemizi temsil edecek.
 
Gençlerin robot ve bilime karşı ilgilerini arttırmak amacı ile düzenlenen  Dünya Robot Olimpiyatları (WRO) , dünyanın her yerinde ilkokuldan üniversiteye kadar tüm öğrencilerin fikir üretme ve problem çözme gibi yeteneklerini “düşündürücü ve eğitici robot turnuvaları ve aktiviteleri” düzenleyerek geliştirmeyi amaçlıyor.Turnuvada yarışan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Yayın Tarihi : 06.06.2017 : 12:00

Etiketler : haber    haberler    takev    türkiye şampiyonu    wro    dünya robot şampiyonası    izmir       


Yorumlar

3218
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN